Arslan: Ciddi Manada İstihdam Kayıpları Başlamıştı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, kısa çalışma ödeneğinin 3 ay daha devam etmesi kararını değerlendirerek yıl sonuna kadar devam etmesini istediklerini ifade etti.

Arslan: Ciddi Manada İstihdam Kayıpları Başlamıştı

TOBB ile birlikte Elazığ TSO tarafından uzun bir süreden beri gündemde tutulan ve ilgili Bakanlıklardan talep edilen kısa çalışma ödeneğinin sektör ayrımı yapılmaksızın Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayacak şekilde devam etme kararı alındı.

Ayrıca Turizm sektöründe Mayısta sona erecek olan KDV indirimlerinin de Haziran sonuna kadar devam etmesine karar verildi.

Kısa çalışma uygulaması 1 Nisan'dan geçerli olmak üzere Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayacak şekilde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yapılacak.

Kısa çalışma ödeneği ile ilgili Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, açıklama yaptı.

ARSLAN: CİDDİ MANADA İSTİHDAM KAYIPLARI BAŞLAMIŞTI

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan Kısa çalışmanın 31 Mart'ta sona ermesiyle bu işçilerin önemli bir kısmının ücretsiz izne çıkartıldığını ifade ederek, “TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklığlu tarafından geçtiğimiz hafta yine gündeme taşınan bu konu iş dünyasının çok ivedi şekilde beklediği bir husustu. Oda olarak TOBB nezdinde bu konuyu birçok kez dile getirerek COVİD-19 sürecinde birçok sektörün zaten çok zor durumda olduğunu ifade etmiş ve istihdam kaybının ciddi boyutlara ulaşmaması için çok ivedi şekilde bu desteğe ihtiyaç olduğunu vurgulamıştık. Son derece doğru ve yerinde bir karar alınmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımıza iş dünyası adına şükranlarımızı sunuyoruz. Ancak COVİD-19 sürecinin tüm olumsuzlukları devam etmektedir. Bu desteğin yılsonuna kadar devamı, yine turizm sektörü için uygulanan KDV indirimlerinin de Haziran sonuna kadar değil yılsonuna kadar devam etmesini arzu ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 4 hafta Önce

Siz iş adamlar ne zamandoymayi bileceksiniz. Yanınızda asgari ücret ile
çalıştırıp işçinin sırtından milyarlar kazaniyorsunuz. kazancınızda biraz düştü mü devlete yapisiyorsunuz Bir yılda az kazanın bir yılda zarar edin işçiye siz bakın... var yoksa devlet.

Abc
Abc @Ali - 4 hafta Önce

Ben de işçi sıfındayım ama iş adamlarına bu gözle bakan bir memleketin ilerleme şansı kesinlikle yoktur. 500 işçi çalıştıran bir şirket iflasını açıklamış geçen yıl olan kime oldu yanlarında çalışan işçilere oldu. Maaşlarını alamıyorlar tazminatlarını alamıyorlar. Ortada kaldılar . İş adamlarını ayakta tutmak için mücadele verilmeli teşfikler için bastırılmalı. Elazığ insanı işverenlere genelde bu gözle bakmıyor ama sizde bakmayın bence. İş adamlrını el üstünde tutan memleketler elişir her zaman unutmayın

Ali
Ali - 4 hafta Önce

Abc bu güne kadar memleket kalkındı da benim yorumum mu engel oldu. Sen patronsun kelimelerin işçi sınıfına ait değil. Bak güzel kardeşim iş adamı elazig yatırım yapınca anahtar sahibi devletin tüm imkanları ile fabrika sahibi oluyor. İşçi SSK si emeklilik maaşı vb konularda devletin tüm.imkanlarında faylaniyor. Ben diyorum ki bu güne kadar 100 kazanıyorlardi bugün 10 kazanıyorlar tüm.itirazları buna. Bir iki yılda 10 kazanın ne olacak fedakarlığı iş insanı yapsın. Varsa yoksa.devlet... bu ülkede iflas.vermek çok kolay vur vurgunu çık iflas ettim çek git.

SIRADAKİ HABER

banner103