Arslan, TATSO Genel Kurulu’nda

Türk- Alman Ticaret ve Sanayi odası 13. Olağan Genel Kuruluna katılan ETSO Başkanı Asilhan Arslan, ETSO’nunda üye olduğu yapıyı yeni dönemde çok etkin kullanacaklarını söyledi.

Arslan, TATSO Genel Kurulu’nda

ETSO Asilhan Arslan, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Berlin'de gerçekleştirilen Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası 13. Olağan Genel Kurul toplantısına katıldı.​ Arslan Elazığ TSO’nun üye olduğu bu yapıyı yeni dönemde çok etkin kullanacaklarını söyledi.

Genel Kurula katılan ETSO Başkanı Asilhan Arslan,Türkiye’den Elazığ’ın da üye olduğu Türk Alma Ticaret ve Sanayi odası imkanlarının bugüne kadar yeterince kullanılamadığını belirtti.Arslan: “Ülkemizden 141 Odanın üye olarak kuruluşunu gerçekleştirdiği bu çok önemli yapıyı maalesef Elazığ olarak yeterince değerlendirememişiz. Avrupa’nın en güçlü ülkesi olan Almanya’da böylesine önemli bir kurumun ortağı olmak çok önemli bir avantajdır. Bu altyapıyı hem karşılıklı ticaretin gelişmesi, hem de buradaki Odalarla müşterek organizasyonlar yapılması noktasında en üst düzeyde bundan sonra inşallah değerlendireceğiz. Bu konuda TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu’nun bizlere çok büyük desteği bulunuyor. TATSO’nun 13. Genel Kurulu bizlere yapıyı yerinde tanıma fırsatı sunmuş ve ilimiz adına önemli kazanımların ilk adımı olmuştur” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103