Aşının Gücü, Elazığ'da Vaka Sayılarını Düşürdü 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yayınladığı insidans haritasına göre Elazığ’da uzun bir aradan sonra düşüş yaşandı. Vatandaşlar vaka sayılarının düşmesini, aşı oranının yükselmesine bağladı. 

Aşının Gücü, Elazığ'da Vaka Sayılarını Düşürdü 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 18 -24 Eylül arasında, 100 bin kişide bir haftalık toplam yeni korona virüs vaka sayılarının yer aldığı insidans haritasının yayınlandığını duyurdu.

Elazığ'da bir önceki tabloda 100 binde 416,18’e olan rakam 355,98’e düştü. Vakalarda düşüş yaşanan kentte vatandaşlar, düşüşü aşılanmaya bağladı.

Elazığ'da yüzde 58.6 aşılama oranı ise yüzde 60.4'e yükseldi ve turuncu kategorideki yerini korudu.  

"BİZİM ZIRHIMIZ AŞI"

Aşı yaptırmanın vakalardaki düşüşe çok etkisi olduğunu dile getiren vatandaşlardan Necati Ayçiçek, “Aşıların büyük ölçüde tamamlanması, insanların tedbirli olması gibi birçok nedeni var. Ama bir an önce bitmesi lazım, düşmesi değil. Bir an önce kurtulmamız lazım. Herkes elinden gelen ne yardım varsa yapması lazım. Bireysel olarak tedbirlerimizi almamız lazım ki tamamen kurtulalım. Yoksa bunun bir sonu yok. Şu an 2 seneye yaklaştı. Aynı şeyi bütün ülke olarak yaşıyoruz. Gördüğüm kadarıyla insanlar gayet rahat, insanların bir kısmında maske var. Bir kısmında yok. Demek ki yüzde yüz uyulmuyor. Sadece Elazığ’da değil bütün ülkede öyle. İnsanlar alıştı artık. Bizim zırhımız aşı. Aşı olmadan ne yaparsak yapalım hep zayıf kalacak” diye konuştu.

 

"AŞILARIN ÇOK FAYDALI OLDUĞUNA İNANIYORUM"

Vakaların azalmasında kurallara uymanın faydası olduğunu söyleyen Filiz Dağdagül ise, “Maske, tedbir, mesafe gibi şeylerin çok faydası var, ama aşıların çok faydalı olduğuna inanıyorum. Aşılar diye düşünüyorum. Tedbirlere uymayanları da görüyorum. Toplu ortamlarda özelikle maske takan da var, takmayan da var. Ama takmak gerekiyor. Dünyada ve ülkemizde aşıyla önlem alınması lazım ki maskelerden kurtulabilelim” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cehalet
Cehalet - 3 hafta Önce

Aşı virüsü engellemez, hstalığı hafif geçirmeyi sağlar, dolayısıyla vaka düşüşleri o kadar da düşmesede hala yüksek olsada, kısmi düşüş doğal aşıdan değil. Ha birde uzmanlara sorun vatandaşın ne dediği önemli değil, vatandaş tıp uzmanı değil

Mehmet
Mehmet - 3 hafta Önce

Haydinin gözün aydın goşun caddeler zuvaklara aşı virüsü salgınını düşürmüşşş..yavv siz şakamısın gerçektennn...

Yazık
Yazık - 3 hafta Önce

İstediğin kadar aşı ol. Gazi caddesinde 30 sn arabayla durdum. 30 sn de 17 kişi maskesiz geçti.Malesef cahil milletiz.(kurallara uyanlar başüstüne)ama işte kurunun yanında malesef yaşta yanıyor

Bilgin şair
Bilgin şair - 3 hafta Önce

Güçlü elazığ güçlü aşı zayıf korona

Gece style depresyon 2001
Gece style depresyon 2001 @Bilgin şair - 3 hafta Önce

Elazığda aşım kaygısızdır başım vurdurun vurdurun en az iki kere kurtulak bu mikroptan

Alper
Alper - 3 hafta Önce

Daha dün bir dostu gördüm,ağzında maske,herhalde enaz bir aylık ve ağız tarafı yuvarlak sapsarı leke şeklinde duruyor.VAllahi takmasa daha iyi.Zaten petrokimya ürünün maskenin pisliginden kanser olacak,neredeyse.Maksat dostlar alışverişte görsün..

yaw he he
yaw he he - 3 hafta Önce

aşımı korona aşısı ne zaman çıktı galiba deneme sıvısından bahsediyorsunuz deneme sıvısını bulan adam bile olmamis ve ailesi çocuklarımı riske atamam demiş siz kandirin milleti aşı aşı diye yersennnnnnn

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109