banner83

“Atatürk’ün Dine Bakışı” Konferansı Düzenlendi

Ahde Vefa Derneği Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen “Atatürk’ün Dine Bakışı” konulu konferansta konuşan Emekli Albay Yavuz Gezer, Atatürk’ü dinsiz ilan edenlerin Eserlerini incelediklerinde hakikati göreceklerini söyledi.

“Atatürk’ün Dine Bakışı” Konferansı Düzenlendi

AHDE Vefa Derneği tarafından “Atatürk’ün dine bakışı” konulu bir konferans düzenlendi.

ÖZDAĞAN: OLARAK FIRAT DOĞUSUNDA BİR ASKERİ HAREKAT İÇERİSİNDEYİZ

Dernek Başkanı Burhanettin Özdoğan, “Ey kâinatın yoktan var eden her şeyi emrimize yar eden Allah’ın Ülke olarak Fırat doğusunda bir askeri harekat içerisindeyiz. Terör belası PKK ve PYD ile karşı karşıya bir omuz mücadelesi vermektedir. Mesele ülke ve insanımızın huzuru, güvenliği ve refahıdır” dedi.

GEZER: ANNESİ MOLLA ZÜBEYDE’DİR

Konferansa konuşması olarak katılan Emekli Albay Yavuz Gezer, “Atatürk; Zübeyde Hanım ve Ali Rıza efendinin 17 yıllık evliliği süresinde dünyaya gelmiş altıncı çocuktan bir tanesidir. İsimlere dikkat buyurun büyük ablasının adı Fatma, Abisinin adı Ahmet diğerinin adı Ömer kendisinin adı Mustafa, küçük kız kardeşinin adı Naciye, Hayatta olanın adı Makbule’dir. Annesi molla Zübeyde’dir. 14 yaşında evlilik yapmış bu evlilik 17 yıl sürmüş. 1888 yılında babanın vefatı sonrası Atatürk ve kız kardeşi yetim kalmıştır” diye konuştu.

banner73
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7