Atıl Durumdaki Aracı Karavana Dönüştürdü

Elazığ’da yaşayan Halis Yıldız, atıl durumdaki otobüsü işlerinden arta kalan zaman içerisinde 60 bin lira harcayarak lüks karavana çevirdi. 

Atıl Durumdaki Aracı Karavana Dönüştürdü

Elazığ’da araç tamir, alım satım işleriyle uğraşan Halis Yıldız, iş yerinin önünde atıl halde bulunan otobüsü, pandemiden önce karavana dönüştürmeye karar verdi.

Otobüsün iç dizaynı için 60 bin lira harcayan Yıldız, atıl durumda olan otobüsü lüks karavana çevirdi.

Zevk için böyle bir çalışma yaptığını belirten Yıldız, pandemi dönemiyle birlikte karavan satışlarının patladığını ve isteyen herkese karavan yapabilecek potansiyele sahip olduklarını söyledi. 

YILDIZ: PANDEMİ ARTIK İNSANLARI RAHATSIZ EDİYOR

Hobi olarak yaptığı karavana pandemi ile birlikte talebin artacağına inandığını dile getiren Halis Yıldız, "Tamamıyla bu işe soyunduk. Bunun gibi üç tane oldu. Bu kültürü biraza aşılamak zor, bu şehirde bu işleri biraz geliştirmek lazım. Talep olarak, büyük bir patlama bekliyorum. Pandemi artık insanları rahatsız ediyor. Elazığ’da da vakalar artmaya devam ediyor. Yarın hastalık arttığında, ben çoluk çocuğumu doldurur kaçarım. Ben değişik işleri seviyorum. Değişik araçlar benim işim. Daha önceden Gakkobüs, Gıdabüs, Bürobüs, Şahindes ve cenaze araçlarını yaptık" dedi. 

YILDIZ: KİŞİ BUNU ALIP DOĞADA GEZİP, DOLAŞACAK VE EĞLENECEK

Atıl durumundaki aracı karavana dönüştürdüğünü ifade eden Yıldız, "Bu araç atıl vaziyette duran bir araçtı. Aldık ve böyle güzel bir şekilde yaptık. Bunun maliyeti de bana 60 bin liraya mal oldu. Dileyene de bu tarz bir karavan yapabilirim. Şuanda adımı attık, inşallah bundan sonra arkası gelir. Karavan farklı bir kültür, bunu kullanan kişide zevk olacak. Kişi bunu alıp doğada gezip, dolaşacak ve eğlenecek" diye konuştu.   

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
gagko
gagko - 1 yıl Önce

yaw mübarek sen elazığa küsmemiş miydin? hani "ekmeğe muhtaç duruma düşeceğimi bilsem bile İstnbula gidecem" demiştin? gitme tabi de bu açıklama sana ait değil miydi? haberler yalan mıydı?

Bi dakka
Bi dakka @gagko - 1 yıl Önce

Gakgolar tv programında söylemişti bende izledim o programi. Hatta dedi dün İstanbul'dan geldim. Gittim ev baktım. Vs vs

gagko
gagko @gagko - 1 yıl Önce

gakgo2'ye cevap, nasıl yani gardaşım sosyal medyada mı "ekmeğe muhtaç duruma düşeceğimi bilsem bile İstnbula gidecem" demiş?

gakgo2
gakgo2 @gagko - 1 yıl Önce

Ne haberleri kardeşim? Hangi partinin binasında gördün (!), okudun ya da değerlendirdiniz o haberi? Hangi gazetede nerede gördün? Bahsettiğiniz konunun bir haber değeri yok. Nasıl bir mantığa sahipsiniz ki haber içeriği ile alakalı tek bir cümle dahi yazmamış ve ama kişisel sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşım ve yorumları cımbızlayıp buraya yazmışsınız.

RG
RG - 1 yıl Önce

Halis beyin emeğine sağlık yaptığı iş elbette değerli fakat benim gözüme ilk çarpan kısım karavanda kullanılan malzemeler biraz daha özgün olabilirdi. Eğer bu girişimini ticari fikre dönüştürüp Elazığ'ın lansmanına katkı sağlamak istiyorsa birazda araştırma yapması gerekiyor yaptığı ürünü geliştirerek hem kendisi için hemde şehre bir değer yaratabilir.  Tolstoy'un da dediği gibi "muhteşem hikayeler iki şekilde başlar; ya bir insan bir yolculuğa çıkar, ya da şehre bir yabancı gelir.." Halis beyin bu yolculuğunda Allah muvaffak etsin.

Yakışıklı
Yakışıklı - 1 yıl Önce

Ne hovardalık yapılır bunla varya duşu varmı peki

Gakkos
Gakkos @Yakışıklı - 1 yıl Önce

Sen tam benim kafadasin akla ilk benimde o geldi

Tahir
Tahir - 1 yıl Önce

Çok güzel olmuş ailen ile istediğin yere gidip her yerde kalabilirsin karavan bende seviyorum ama imkan yok ki yapayım

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109