Avcıl: Elazığ’ımızı Betondan Kurtaracağız

İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve ELMÜTDER Yönetim Kurulu Başkanı Av. Osman Avcıl, kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı.

Avcıl: Elazığ’ımızı Betondan Kurtaracağız

İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve ELMÜTDER Yönetim Kurulu Başkanı Av. Osman Avcıl, kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamalarda bulunan ELMÜTDER Yönetim Kurulu Başkanı Av. Osman Avcıl, Elazığ’da gerçekleştirdiği çalışmaları anlattı.

Elazığ’da değişimi ve dönüşümü sağlamayla ilgili Elazığ’da önemli işlere imza atacaklarını söyleyen Avcıl, 6 aylık süreçte kentsel dönüşümle ilgili planlama çalışmalarına başlayacaklarını açıkladı.

AVCIL: ELAZIĞ’IMIZI BETONDAN KURTARACAĞIZ

Başkan Avcıl, “Hayal ettiklerimizi planlama anlamında bitirmemiz gerekiyor. Elazığ’ımızı betondan kurtaracağız, yeşil alanı bol, sosyal tesisi bol bir il haline getireceğiz. Yerel yönetimler vatandaş ile sağlıklı bir diyalog ve vatandaşların düşüncesini almakta yetersiz kalıyor. Tatmin olmayan vatandaşın da bu dönüşüme direnmesi de sonuç almamızı engelliyor. Vatandaşlarımızdan geri dönüşüm alıp planlama yapılması daha doğru olduğuna inanıyoruz. Merkezi yönetim yerel yönetimlere daha fazla fon ayırmalı ve destek vermeli” ifadelerini kullandı.

AVCIL: KENTSEL DÖNÜŞÜM, ELAZIĞ İÇİNDE EN ELZEM KONUDUR

Kentsel dönüşümün bölgenin sorunlarının çözülmesinde ekonomik, mekânsal ve toplumsal koşulları dikkate alan kapsamlı bir eylem planlama süreci olduğunu, inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olduğunu sözlerine ekleyen Avcıl, “Kentsel dönüşüm ülkemizin en önemli konusu .Elazığ yapıların yüzde 80’inin çürük olduğunu düşünürsek, bina yaşı ortalamasının da 25 yıl ve üzeri olduğu gerçeği ile kentsel dönüşüm, Elazığ içinde en elzem konudur” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığlı 23
Elazığlı 23 - 3 hafta Önce

Bu yıllardır aksattığınız umrunuzda olmayan karşıyaka mahallesi ne olacak binalar çöktü çökecek insanlar mağdur perişan halde yazık çok yazık

Vedat
Vedat - 3 hafta Önce

Elazığ kentsel dönüşümün en rezil şekilde rantsal amaçla kullanıldığı, kentsel dönüşüm adı altında kent imarının katledildiği, alan dönüşümünün değil bina bazlı rantın ön plana alındığı, müteahhit ve bunların Belediyeci ayaklarının kazandığı ama bu şehir insanın ve gelecek neslinde kaybettiği bir uygulama olmuştur. Kentsel dönüşüm hiçbir şehirde bu kadar istismar edilmedi. Hiçbir şehirde bu kadar çıkarlara alet edilmedi.

metin
metin - 3 hafta Önce

bu mantıkla bu şehir mümkün değil adam olmaz. yeni kurulan çayda çıra mahallesinin rezilliğine bakın ne demek istediğimizi anlarsınız.

SIRADAKİ HABER

banner7