Avrupa ve Türkiye’de İlki Elazığ’da

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Avrupa ve Türkiye’de tek örneği Elazığ’da olacak olan İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin inşaatını gezdi, yetkililerden bilgi aldı.

Avrupa ve Türkiye’de İlki Elazığ’da

Avrupa’da ve Türkiye’de tek örneği Elazığ’da olacak olan “İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin inşası devam ediyor.

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Fethi Sekin Mesire Alanı üstüne yapılan Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Bulut’u, inşası kurumu tarafından yürütülen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu karşıladı.

Bulut, yapımı devam eden merkezi gezerek, yetkililerden bilgiler aldı.

BULUT: PEK ÇOK ŞEY YAPTIK BUĞUNE KADAR AMA HİÇBİR TANESİ BİZİ BUNUN KADAR HEYECANLANDIRMADI

İncelemelerinin ardından değerlendirmelerde bulunan AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Bulut, “Çok özel bir imalat, çok özel bir inşaat. Fikir de çok özel. İnşaatı da çok özel. Elazığ’da hakikatten mimarisine de çok atkı sağlayacak ve Elazığ’ın bu konuda kadim bir mirası bırakabileceğimiz bir yapı kazanmasına da hizmet edebilecek çok önemli yatırımlardan bir tanesi. Biz bunu her konuşmamızda dile getiriyoruz. Gerçekten pek çok şey yaptık buğune kadar ama hiçbir tanesi bizi bunun kadar heyecanlandırmadı. Çünkü ilin gençliğini inşa edecek, ülkenin gençliğini inşa edecek bir yapıya hep birlikte imza attık, hep birlikte ucundan tuttuk. Yapı ortaya çıktıkça da, bittikçe de, tamamlandıkça da daha heyecan verici oluyor. Bugün burayı gezdiğinizde gerçekten yeni bir yapı olmasına rağmen sanki yüzlerce yıl önce yapılmış bir yapının mistik havasını hissediyorsunuz. Öyle bir hava söz konusu” ifadelerini kullandı.

BULUT: İNSANLAR YERİNDE TAM BİTMİŞ HALİYLE GÖRDÜĞÜ ESNADA ÇOK DAHA FARKLI DUYGULARLA BULUŞACAK

İnşaatın hızlı gittiğini belirten Bulut, “İnşaat hızlı gidiyor. Bir takım yavaşlama dönemlerimiz oldu. Bu hem mevsimsel şartlardan kaynaklanan yavaşlama, hem de araya bir seçim girmişti ondan dolayı ufak bir yavaşlama oldu ama planladığımız süre içerisinde istediğimiz şekilde gidiyor Allah’a hamt olsun. İnşallah bu yılın sonuna kadar da tam anlamıyla toparlamış olmak istiyoruz. Hatta kışa inşallah eğitime hazır hale getirmek istiyoruz. Bunu sağda solda anlattığımızda veya il dışında bu projenin detaylarını başlığı paylaştığımızda gerçekten herkesi heyecanlandıran, herkesin de çok büyük bir dikkatle dinlemiş olduğu projelerden bir tanesi. Ben eminim ki bittikten sonra ve insanlar yerinde tam bitmiş haliyle gördüğü esnada çok daha farklı duygularla buluşacak. O zaman aslında ne yapmak istediğimiz çok anlaşılacak” şeklinde konuştu.

HABER: SITKI TAŞEL

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim Toprak
Selim Toprak - 2 yıl Önce

DİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ HASTANESİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ NOLDUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

?
? - 2 yıl Önce

Bunlar boş işler iş verin iş millet 1 çayın hesabını yapar hale geldi

SIRADAKİ HABER

banner103