Ayağındaki Yanık İzleri Ve Şekil Bozukluğundan Ameliyatla Kurtuldu

Çocuk yaşlarda sağ ayağı yanan Bingöllü genç, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde 6 saat süren başarılı bir operasyonla yanık izlerinden kurtulup, parmaklarındaki şekil bozukluğu giderildi.

Ayağındaki Yanık İzleri Ve Şekil Bozukluğundan Ameliyatla Kurtuldu

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde başarılı bir cerrahi operasyon daha gerçekleştirildi.

Çocukken sağ ayağı yanan genç, başarılı bir ameliyatla yanık izlerinden kurtulup, parmaklarındaki şekil bozukluğu giderildi.

Bingöl’de yaşayan ve çocukluk döneminde sağ ayağında yanma sonucu doku kaybı oluşarak parmaklarında şekil bozukluğu meydana gelen 26 yaşındaki Mustafa Özen, tedavi için, sağlık alanında son teknolojiye sahip cihazlarla donatılı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniğine geldi.

Kliniğin Uzman Doktorlarından Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emre Yeğin tarafından yanık kontraktürü tanısı konulan Mustafa Özen’e cerrahi operasyon kararı verildi.

Hastaya, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Emre Yeğin ve ekibi tarafından 6 saat süren başarılı bir operasyonla “anterolateral uyluk serbest flebi ile kontraktür açılması ve rekonstrüksiyon” işlemi yani “doku nakli” yapıldı.

Ameliyat sonrası durumu iyileşerek, yanık izlerinden kurtulan, denge problemi çözülen ve ayak parmaklarındaki şekil bozukluğu giderilen Mustafa ÖZEN, Plastik Cerrahi Servisinde 1 haftalık takibin ardından taburcu edildi.

“VATANDAŞLARIMIZA DÜNYA STANDARTLARINDA SAĞLIK HİZMETİ SUNUYOR”

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Emre YEĞİN Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde bu tür ameliyatların artık başarılı bir şekilde yapıldığını belirterek, “Bu hastamızın da derdine derman olmak bizi çok mutlu etti. Hastanemiz, sadece bulunduğu kente değil, bölgedeki tüm il ve bu illere bağlı ilçelerde yaşayan vatandaşlarımıza dünya standartlarında sağlık hizmeti sunuyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7