Ayçiçek Yağı Fiyatları Uçtu!

Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş, iki ülkeden de ham madde ithal eden ayçiçek yağı sektörünü de etkiledi. Sosyal medyada yağ fiyatlarını paylaşan vatandaşlar, tepkilerini de dile getirdi. Öte yandan fiyatlara daha da fazla zam geleceği söylentileri ile vatandaşlar marketlere akın etti. Bazı marketlerde yağ satışı 1 adet ile sınırlandırıldı.

Ayçiçek Yağı Fiyatları Uçtu!

Ukrayna'yı işgal eden Rusya'ya karşı ülkeler yaptırımlarını arka arkaya açıklarken, bu durum savaş halinde olan iki ülkeden de ham madde ithal eden yağ sektöründe fiyat artışına sebep oldu. Marketlerde 5 litrelik yağ fiyatları 350 liraya çıkarken, 18 litrelik 1 teneke yağ fiyatı ise 964 lirayı buldu.

FİYATLARIN ARTACAĞI ENDİŞESİYLE MARKETLERE AKIN ETTİLER

Öte yandan fiyatlara daha da zam geleceği düşüncesiyle marketlere akın eden vatandaşlar, büyük yoğunluk ve kuyruklar oluşturdu. O anlar bazı müşteriler tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Bazı marketlerde yağ satışı 1 adet ile sınırlandırıldı.

SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNDE YAĞ FİYATLARI VAR

Yağ fiyatlarındaki artış sosyal medyada da gündem oldu. #Yağfiyatları ve #5litre etiketleri gün boyunca Twitter gündeminde yer alırken, vatandaşlar konuyla ilgili düşüncelerini de dile getirdiler.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ferasetli gakgo
Ferasetli gakgo - 6 ay Önce

Hamdolsun geçen ay evi doldurdum bilidim artacağını

Elazığlı
Elazığlı @Ferasetli gakgo - 6 ay Önce

Herhalde fabrikayı satın aldın. Bitmeyecekmiş gibi.

Sinirli gakko
Sinirli gakko - 6 ay Önce

Allah fırsatcılara stokculara millete erzak vermeyen tüccarın belasını versin inşAllah insanlar bu şekilde alamıyorken zamlı nasıl alacak

hakan
hakan - 6 ay Önce

şerefsiz esnaf

SIRADAKİ HABER

banner109