Bakan Kasapoğlu ve Beraberindeki Sporcular Destek İçin Elazığ'da

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, beraberindeki sporcularla birlikte destek için Elazığ'da açıklamalarda bulundu.

Bakan Kasapoğlu ve Beraberindeki Sporcular Destek İçin Elazığ'da

Elazığ'da yaşanan deprem sonrası vatandaşlarımıza destek için Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, beraberindeki sporcularla birlikte kente gitti.

Bakan Kasapoğlu beraberinde Selçuk İnan, Umut Nayir, Uğurcan Çakır ve Hasan Ali Kaldırım, Elazığ'da açıklamalarda bulundu.

KASAPOĞLU: KULÜPLERİMİZE VE SPOR CAMİASINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, spor camiasının güzel duygularını Elazığ'a getirdiklerini dile getirerek, "Spor camiasının, ülkenin bütün sporcularının, gençlerin güzel duygularını, selamlarını Elazığ’a getirdik. Bu vesileyle Selçuk, Uğurcan, Hasan Ali ve Umut’a teşekkür ediyorum. Bütün kulüplerimize ve camialarımıza da teşekkür ediyorum. Millet olarak inşallah birlik ve beraberliğinin her alanda olduğu gibi armaları, renkleri farklı olsa da spor camiasının temsilcilerinin burada olması çok önemli. Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza ait hamd olsun tesislerimiz, spor salonlarımız basta olmak üzere milletin olan tesisleri yine milletin hizmetine açtık. Yaraları birlikte saracağız. Bundan sonra bakanlığa ait spor tesisleri, yurtlar ve diğer alanlardaki çalışmaları da masaya yatıracağız. Çalışmalar başladı. Elazığ için gerekli görülen yatırımlar başladı. Emek gösteren herkese teşekkürler" ifadelerini kullandı.

İNAN: ÜZERİMİZE NE DÜŞÜYORSA YAPMAYA HAZIRIZ

Bakan Kasapoğlu’nun konuşmasının ardından Fenerbahçeli, Galatasaraylı, Beşiktaşlı ve Trabzonsporlu oyuncular da açıklamalar yaptı. İlk olarak söz alan sarı-kırmızılı futbolcu Selçuk İnan, “Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Biz çok güçlü bir ülkeyiz. Böyle günlerde acılarımızı millet olarak paylaşıyoruz. Hem maddi, hem de manevi olarak spor camiası adına üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız" diye konuştu.

NAYİR: BU DURUMDAN BİRLİK İÇİNDE KURTULURUZ

Beşiktaşlı Umut Nayir ise duygularını şu sözlerle ifade etti:

“Millet olarak bu tip durumların altından kalkabilmek gerekir. Bizim de bu gücümüz var. Bakanımızın önderliğinde spor camiası olarak bir araya geldik. İnşallah bu durumdan birlik içinde kurtuluruz."

ÇAKIR: DEVLETİMİZ BU DURUMDAN KURTULACAK

Trabzonsporlu Uğurcan Çakır da depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek, "Burada olmaktan çok mutluyum. Vatandaşların acılarını birlikte paylaşıyoruz. Vatandaşlarımızın yüzünde bir tebessüm bırakmak istiyoruz. Maddi ve manevi ne yapmamız gerekiyorsa hazırız. Devletimiz bu durumdan kurtulacak" şeklinde konuştu.

KALDIRIM: EN KISA ZAMANDA YARALARIMIZI SARACAĞIZ

Fenerbahçeli oyuncu Hasan Ali Kaldırım, millet olarak zor günler geçirdiğimizin altını çizerek, "Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Futbol camiası olarak hem Elazığ, hem Malatya’ya maddi ve manevi destek olmaya geldik. Her zaman sizin yanınızdayız. Ülke olarak hep zor günleri atlattık. Bu günleri de atlatacağız. İnşallah en kısa zamanda yaralarımızı saracağız" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7