Bakan Kurum, Elazığ'daki Konutlarla İlgili Konuştu

İstanbul’da bir programda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Ocak ayında deprem meydana geldi sekizinci ayın içerisinde Elazığ’ımıza, Malatya’mıza ilk konutlarımızı teslim etmeye başlayacağız” dedi.

Bakan Kurum, Elazığ'daki Konutlarla İlgili Konuştu

Okmeydanı'nı sağlıklı bir yaşam alanına dönüştürmek amacıyla hayata geçirilen “Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi”nin Bilgilendirme Toplantısı Fetihtepe Mahallesi Camii Sokak’ta gerçekleştirildi.

Programda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm alanında yapılan çalışmalara değindi.

ELAZIĞ’IMIZA İLK KONUTLARIMIZI TESLİM ETMEYE BAŞLAYACAĞIZ”

Türkiye’nin büyük bölümünün deprem riski altında olduğuna dikkat çeken Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Maalesef, bizim cennet vatanımızın yüzde 66’sı deprem riski altında. Nüfusumuzun yüzde 71’i de bu alanlarda yaşıyor. Son 100 yılda büyüklüğü 6’nın üzerinde 60’a yakın deprem yaşadık, bu depremlerde 80 bin canımızı toprağa verdik. 2012 yılında; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bedeli ne olursa olsun yapacağız’ sözleriyle, Kentsel Dönüşüm seferberliği İstanbul’da Gaziosmanpaşa’da başladı. O günden bugüne 81 ilimizde 1 milyon 350 bin konutun dönüşümünü tamamladık. Bugün de; ‘Türkiye’nin Her Yerinde Kentsel Dönüşüm’ deprem dönüşüm diyoruz ve projelerimizi hızlı bir şekilde yapmaya devam ediyoruz. En son Elazığ ve Malatya’mızda tam 24 bin konutun çalışmalarını başlatma talimatı Cumhurbaşkanımız verdi. Ocak ayında deprem meydana geldi sekizinci ayın içerisinde Elazığ’ımıza Malatya’mıza ilk konutlarımızı teslim etmeye başlayacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2020, 00:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 10 ay Önce

Bırakın şu İstanbul u Gina geldik artık,nedir beeee,İstanbul, İstanbul.Ulkemizde 80 il daha var.Sehrin belirli mahallelerini riskli alan ilan edip,arada sağlam ,az,orta, ağır hasarlı bina demeden yeni bir anlayışla,kat yüksekliği takintisından uzak, geniş bulvarlar modern ve çağa uygun altyapısı ile 20 bin konut yapsaydiniz altı üstü 3 milyar TL gibi bir maliyet çıkardı.Kanal İstanbul'un maliyetinin 25 te birini bu halktan esirgememeniz gerekirdi.Simdi hala belirsizlik, kargaşa,neyin ne olacağı,maliyetlerin ne olacağı hakkında tek kelime yok.Eger aciklasaydınız belki çoğu insan bu maliyeti karşılayamacagi için hak sahipliğine bile basvurmuyacakti.Ayiklayin pirincin taşını...

Gakkko
Gakkko - 10 ay Önce

Dilime bal çaldın ama ne ev var ne bişey ya ben körüm ya binalar görünmez

SIRADAKİ HABER

banner103