Bakan Kurum, Tamamlanan Deprem Konutlarını İnceledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ depreminin ardından yapımına başlanan konutlardan tamamlananları yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Bakan Kurum, Tamamlanan Deprem Konutlarını İnceledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 24 Ocak’ta meydana gelen 41 kişinin hayatını kaybettiği depremin ardından başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde incelemek için Elazığ’a geldi.

Uçakla kente gelen Bakan Kurum’u, Elazığ Valisi Erkaya Yırık, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve diğer ilgili kurum müdürleri eşlik etti.

Bakan Kurum ilk olarak Akçakiraz beldesinde tamamlanan 111, Yazıkonak beldesinde ise 381 konutu yerinde inceledi.

İlgililerden bilgi alan Bakan Kurum daha sonra Yazıkonak TOKİ'lerdeki halı sahada top oynayan çocuklarla bir araya gelerek kaleye geçen Akçakiraz Belde Belediye Başkanı Sabahattin Kaya'ya şut çekti.

Bakan Kurum ardından Karşıyaka Mahallesi’nde tamamlanan 439 konutun olduğu bölgeye geçti.

Bakan Kurum’un kent genelinde yapımı tamamlanan toplam 2 bin 13 konutu yerinde inceleyeceği ve kaba inşaatının büyük bir bölümü tamamlanan 3 bin 500 konutun yapıldığı Çatalçeşme’ye geçeceği belirtildi.

Valilikte, yapımı süren ve biten konutlarla ilgili koordinasyon toplantısı yapacağı aktarıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuri
Nuri - 3 ay Önce

Bu küçük Zülfü vekillikten istifa mı etti. Seçildiğinden beri kayıp, seçime doğru Babam gelir hallederiz diye düşünüyorsa bu defa babası bile aday olsa seçilemez

Zuhal ÇAKA
Zuhal ÇAKA - 3 ay Önce

ABDULLAHPASA MAHALLESİ İÇİN DE AÇIKLAMA YAPILMASINI BEKLİYORUZ SAYIN BAKANIM...

Sormak lazım
Sormak lazım - 3 ay Önce

Oradaki gezen siyasilere sormak lazım siz ailenizle bu kadar küçük bir evde ne kadar süre yaşarsınız büyük villalarınizi bırakıp da iki işinin yan yana durmakta zorlanacağı mutfakta dururmusunuz ama liyakat ve empati ülkemiz siyasilerin de aranan son özellik olduğu için bunu düşünen yok

SIRADAKİ HABER

banner7