Bakan Kurum’un Elazığ Programı Belli Oldu

24 Ocak Elazığ depreminin yıl dönümü nedeniyle Elazığ’a gelecek olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Elazığ programı belli oldu. Bakan Kurum’un sabah saatlerinde Elazığ’da olması bekleniyor.

Bakan Kurum’un Elazığ Programı Belli Oldu

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak tarihinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin üzerinden tam 1 yıl geçti.

41 kişinin hayatını kaybettiği deprem felaketinin yıl dönümünde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Elazığ’a gelecek.

BAKAN KURUM’UN ELAZIĞ PROGRAMI BELLİ OLDU

Henüz Elazığlı vatandaşlar evlerinden çıkıp akrabalarının yanına ulaşamamışken depremin ilk saatlerinde Elazığ’a gelen ve Elazığlıları yalnız bırakmayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Elazığ Programı belli oldu.

Bakan Kurum yarın saat 11:00’de Ankara Havalimanından Elazığ Havalimanına gelecek.

Bakan Murat Kurum daha sonra saat 13:00’de şantiye alanlarında incelemelerde bulunacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum şehirde gerçekleştirdikleri incelemelerin ardından Saat 18.00’de Elazığ Valiliğinde il yöneticileri ile koordinasyon toplantısı gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 00:53
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 4 ay Önce

Acı deprem olalı bir yol oluyor, verilen bir sürü sözler oldu neticede ortada büyük bir hoşnutsuzluk, yazık oldu güzelim Elazığa.

Can feda elazığa
Can feda elazığa @Yusuf - 4 ay Önce

Benim evimde karşıyakada işçilik sıfır, berbat Elazığ halkı bunu haketmiyor. Toki sınıfta kaldı.

mehmet
mehmet @Yusuf - 4 ay Önce

arkadaşlar tokinin işçiliğinden bahsetmiş de; 7 yıldır tokide oturuyorum, bir çok yerini kendim tekrar yaptırdığım halde ev hala kendine gelemedi. yaptır yaptır bitmiyor çünkü. her an bir yerinden su patlayacak, kalorifer yanmayacak, elektrik kaçağı olacak diye ödüm kopuyor.

Fatma
Fatma @Yusuf - 4 ay Önce

Ciddi ciddi karşıyakada ki toki evlerini gezdim dışı çok hoş ama içi 70 m2 küçük bir katta 6 daire var. İşçilik berbat sorunu olmayan daire yok. İLGİLENEN de yok. Site yönetimi sebepsiz yere para istiyor.Ah gakgoşlar ah ne duruma düştük. Virüs, deprem....

Karşıyaka 23
Karşıyaka 23 @Yusuf - 4 ay Önce

Sayın bakanım Bi karşıyakaya gelin rezilliği görün. İşçilik yaptı kaçtı olmuş. Yazık bu millete...

Kör Cumo
Kör Cumo - 4 ay Önce

Tokilerin tumunfe ayni durum.Acilmayan kapilar,akitan musluklar,banyo ve tuvaletlerde su kullanmak yada akitiyor,Kapi pencere acilmiyor ya da kapanmiyor boya cesit cesit yani ev var yok anlamadik.Hangi yuzle teslim edildi.Muhatabinizda yok...Hikaye bu hizmet.

Kandırmaya devam
Kandırmaya devam - 4 ay Önce

2020 yili bitmeden 10+ ev teslim edeceğiz den 1000 ev anca teslim edildi ama algı da harikasınız inanan akmahlar da çok olduğu için herkesin gözünün içine baka baka kandırmaya devam edin nasıl Olsa size nerde bu teslim ettiğiniz sayı diye soracak onurlu gazeteci de yok memlekette Allah büyük parasıyla 70 metre ev yaptınız diye size minnet etmeyeceğiz merhaba!

Mühendis
Mühendis - 4 ay Önce

Sn.Bakan; AFAD evleri için,devletimize gerçekten minnettarız.Asıl bakanlığınizi ilgilendiren konu, şehrin merkez mahallelerinde ki yıkılan fakat hiçbir şekilde bir iki istisna hariç inşaat faaliyeti baslatilamadigi,böyle giderse de baslatilamayacagi görülmektedir.Eger ZatıAlinizin ve de desteğinizle belediyenin riskli alan, riskli bina olgusundan hareketle kentsel dönüşüm başlatılması bir zaruret halini almıştır.Aksi halde başka da bir çözüm görülmemektedir.Tensiplerinize sunarız.

Kral 23
Kral 23 - 4 ay Önce

ELAZIĞ büyükşehir edilmeli evler merkezde değil dağlara yapılmalı kandırıldı Elazığ yeniden inşa edilmeli

Fatih
Fatih - 4 ay Önce

Iyi olur isAllah

Murat kürüm
Murat kürüm - 4 ay Önce

Sn bakanım şehir evleri küçük olması sebebiyle milleti mağdur etti ve iş işten geçti. Ama köy evleri hala düzeltilebilir,zararın neresinden dönsek kardır. Yerinde yapılması vede iki katlı bi kaç proje değişikliği yapılabilir. Bu Evleri gerçekten beğenen yüzde on var sadece gerisi şikayetçi

Ali Akın
Ali Akın - 4 ay Önce

Orta Hasar saçmalığı ve Belediyenin geri çekme uygulaması ile perişan olan inim inim inleyen vatandaşın sorunu bir yıldır ortadayken bakan gelse ne olur gelmese ne olur, sahipsiz Elazığ sorunları ile yaşamaya devam ediyor


SIRADAKİ HABER

banner103