Bakan Murat Kurum, Hasar Tespit Çalışmaları Tamamlandı

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen depremin ardından tüm yetkililer seferber oldu. Bu kapsamda ilk günden bugüne kadar çalışmaları yürüten Bakanlar, Elazığ Valiliği’nde oluşturulan kriz masasında son durumu değerlendirdi. Bakan Kurum,  Hasar tespit çalışmalarının sonuna gelindiğini vurguladı.

Bakan Murat Kurum, Hasar Tespit Çalışmaları Tamamlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Yaptığı çalışmalarda “Elazığ’daki hasar tespit çalışmalarının tamamlandığını” söyledi.

BAKAN KURUM: HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI TAMAMLANMIŞ DURUMDA

Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “24 Ocak akşamı depremin olduğu andan itibaren, bütün bakanlıklarımızla birlikte Elazığ’daydık. Elazığlı vatandaşlarımızla, Malatyalı kardeşlerimizle birlikte acılarını paylaştık. Sokak sokak, Çadır çadır, Mahalle mahalle, yapılması gereken işleri görüp hızlı bir şekilde karar aldık. Bir taraftan hasar tespit çalışmalarını başlattık, Bir taraftan enkaz kaldırma, Diğer taraftan da yeni yapılacak inşaatlara ilişkin de proje çalışmalarını hızlı, süratli bir şekilde yürütüyoruz. Elazığ ilimizde dün itibariyle hasar tespit çalışmaları tamamlanmış durumda ve bu çerçevede 263 Yıkık, 7bin 698 Ağır Hasarlı, 1540 Orta Hasarlı bina, bunun dışında da 558 Acil Yıkılacak bina tespiti yaptık. Toplamda, acil yıkılacak bina sayısı 8 bin 519, Bağımsız bölüm sayısı 19 bin 821’e ulaşmıştır. Elazığ’ımızda 152 binada 202 bin bağımsız bölümün tespitleri yapıldı. Diğer taraftan 201 binanın yıkım işlemleri tamamlandı. Ve hızlı bir şekilde tamamlandı” diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 15:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Orta hasar ne olacak
Orta hasar ne olacak - 8 ay Önce

Orta hasar ne olacak lütfen bir açıklama..

Bahadır
Bahadır - 8 ay Önce

Bu bakanlar Elazığ'ın gönlünde taht kurdular. Helal olsun size

There's a problem in my house.
There's a problem in my house. - 8 ay Önce

Earthquake happened quickly we forget

Orta hasar
Orta hasar - 8 ay Önce

Orta hasarlarda yikilmali güçlendirme ile olmaz

SIRADAKİ HABER

banner7