Bakan Pakdemirli'nin Uçağı Acil İniş Yaptı!

Ankara'dan Şırnak'a giden Tarım ve Ormanı Bakanı Bekir Pakdemirli'nin içinde bulunduğu uçak havada arızalandı. Uçak acil olarak Malatya'ya indi. Hemşehrimiz Bakan yardımcısı Hadi Tunç’ta uçaktaydı.

Bakan Pakdemirli'nin Uçağı Acil İniş Yaptı!

Bakan Pakdemirli ve heyeti incelemelerde bulunmak üzere Orman Genel Müdürlüğü'ne ait uçakla Ankara'dan Şırnak'a gidiyordu.

Uçağın motor jeneratörü kısmında meydana gelen arıza sonrası uçak acil olarak Malatya Erhaç Hava Üssü'ne iniş yaptı.

Motor arızası yaşanan uçakta, AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Bakan yardımcısı Hadi Tunç, DSİ genel müdürü Kaya Yıldız, bitkisel üretim genel müdürü Mehmet Hasdemir de bulunuyordu.

TUNÇ: HERHANGİ BİR SIKINTI YOK! EKİPLER UÇAĞI İNCELİYORLAR

Bakan yardımcısı Mehmet Hadi Tunç acil iniş sonrası yaptığı açıklamada, “Herhangi bir sıkıntı yok. Malatya’ya acil iniş yaptık şuanda hava kuvvetleri ekibi uçağı şuanda inceliyorlar. Herhangi bir arza noktasında bu arızanın durumuna göre hareket edeceğiz. Yarın arza çözülürse Şırnak’a hareket edeceğiz ya da farklı bir çözüm bulacağız” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Şırnak'ta çeşitli incelemeler ve ziyaretler gerçekleştirecek, DSİ 105. Şube Müdürlüğünün açılışına katılacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103