Bakan Pakdemirli, Partililerle Bir Araya Geldi

Tarım ve Orman Bakanı Doktor Bekir Pakdemirli Elazığ ziyaretleri kapsamında AK Parti Elazığ İl Teşkilatını da ziyaret etti. Bakan Pakdemirli, Tarım ve Orman alanında Elazığ’a yapılan yatırımları anlatarak “Uluova Sulama Projesinin mutlaka sıraya alıp bir şekilde yapmanın yollarını arayıp bulmamız gerekiyor” dedi.

Bakan Pakdemirli, Partililerle Bir Araya Geldi

Bakan Pakdemirli’ye AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze de eşlik etti.

 RAMAZAN GÜRGÖZE “ELAZIĞ HER ZAMAN AK PARTİYE DESTEK VERMİŞ”

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Elazığlıların AK Parti’ye her zaman destek verdiğini söyleyerek “ Elazığ’ımız son genel seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partimize, Cumhurbaşkanımıza çok büyük bir teveccüh göstererek %70.04 de Cumhurbaşkanlığı, % 55 de Ak Partiye destek vererek sürekli kurulduğu günden bugüne kadar Ak Partiye ve Cumhurbaşkanımıza çok büyük destek ve teveccüh vermiştir. Bizlerde milletvekillerimiz belediye başkanlarımız, teşkilatımızın her kademesinde görev alan kardeşlerimiz ile birlikte halkımızın partimize karşı gösterdiği bu yoğun ilgi destek ve teveccühe laik olmaya ve onlar ile bir arada olmaya gayret gösteriyoruz.  Yaklaşmakta olan yerel seçimlerde özellik ile şimdiye kadar bizim partimizde olan belediyeleri hem korumak hem de tüm belediyeleri merkez ve ilçe belediyelerini almak Ak Partinin Elazığ’da ki hedefleri arasındadır. Ak Partiye sürekli destek vermiş Elazığlı halkımızdan inşallah bu süreçte daha önceki oy oranlarından daha yüksek bir oy oranı ile inşallah buradan partimize destek çıkacağına inanıyoruz” diye kaydetti.

“MÜCAHİT YANILMAZ ELAZIĞ’A BÜYÜK TESİSLER KAZANDIRDIK”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise belediye olarak Elazığ’a yapılan hizmetleri anlatarak “ Elazığ 2014 yılından sonra özellik ile tarım orman bakanlığı bünyesinde belediyemiz olarak çok güzel bir iş birliği içinde Elazığ’a büyük tesisler kazandırdık. Bunlardan bir tanesi Kültürpark 180 bin metre kare büyüklüğünde. Orman bakanlığı tarafından tahsis edilen arazi üzerinde, spor komplekslerinin olduğu, camisinin olduğu, özellik ile Dawn kafe ile engellilere hizmet eden bir mekânın olduğu çok özel bir yaşam merkezi. Bir diğeri Şehit Polis Fethi Sekin Mesire alanı. 160 bin metre kare büyüklüğünde yine Elazığ’ımızın hizmetine sunduk.  Bir diğeri yine 1 milyon 524 bin metre kare büyüklüğünde Cip Barajı Mesire alanı dediğimiz bir alan. Çok önemli bir alan. Bunu da bir buçuk yıl içinde yapıp bitirerek Elazığ’ımızın hizmetine sunduk. Kültürpark, Şehit Polis Fethi Sekin Mesire alanı ve Cip Barajı mesire alanında yanı anda 60 bin hemşerimiz dinlenme, spor yapma, yürüyüş yapma, bisiklet sürme, spor komplekslerinden faydalanma imkânı buldu. Bu yaşam alanlarının oluşmasında bakanlığın katkıları çok fazla. Tahsisi çok fazla. Bizde oralarda projeleri gerçekleştirerek bir yaşam alanı oluşturduk.Türkiye’nin en büyük hayvan hastanesine sahibiz 30 dönüm arazi üzerinde kedi ve köpeklerin ameliyat edildiği, tam teşekkülü bir hayvan hastanesini bakanlığımız ile birlikte yapma imkanı elde ettik. Bu çalışmalar ile Elazığ yaşanabilir şehirlerarasında 2014 yılında 49. Sıradayken hem belediyemizin çalışmaları hem hükûmetimiz Elazığ’a vermiş olduğu destek ve yatırımlar ile birlikte 2018 yılında 19. Sıraya yükseldi” ifadelerin yer verdi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, ziyaretlerinden dolayı Bakan Pakdemirli’ye teşekkür ederek “Valilikte yapmış olduğumuz özel görüşmede de ilimizin sorunlarına dair tespit etmiş olduğunuz sorunlara yaklaşım açınızdan dolayı size çok teşekkür ederiz minnettarız” dedi.

 METİN BULUT “ULUOVA PROJEMİZİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı, MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ’ın tarım ve hayvancılık alanında çok önemli bir şehir olduğunu söyledi ve Uluova Sulama Projesini çok önemsediklerini belirterek “ Biz Elazığ’ın birikmiş sıkıntılarını kısa dokunuşlarla mesafe kat edeceğimiz işlemin hepsini sizler ile paylaştık. Bu konuda ki ve ilginiz alakanız da bizi fevkalade mutlu ve memnun etti. Elazığ tarım ve hayvancılık açısından çok önemli olan illerden bir tanesi. Çukurova’dan sonra sebze üretimin en fazla olduğu il Elazığ. Hem toprak açısından hem de mikro klima açısından çok elverişli illerimizden bir tanesi. Biz istiyoruz ki bunu devam eden sulama projelerimizin hızlandırılması ile birlikte taçlandıralım şaha kaldıralım. Belki de bu konuda bir numara olalım diye böyle bir çabamız var. Bu neden ile son dönemde her gelen bakanımızda konuştuğumuz her gelen bürokratımız ile konuştuğumuz uluova projemizi çok önemsiyoruz. Kıılcıhamam kampında 4 tane milletvekili arkadaşımız ile Cumhurbaşkanımızın huzuruna gittik ve ana gündem uluovaydı. Orada da uluovayı söyledik” şeklinde aktardı.

BEKİR PAKDEMİRLİ “ ULUOVA İLE İLGİLİ GEREKLİ ADINMLARI ATACAĞIZ”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli “Uluova Sulama Projesinin mutlaka sıraya alıp bir şekilde yapmanın yollarını arayıp bulmamız gerekiyor” diyerek “ Tarım ve Ormancılık Bakanlığına hizmetlerimizin artığını göreceksiniz. En yakın zaman da bölgenizde hissedeceğiniz şey şu. Kırk yılın başında bakan geldi biz taleplerimiz illettik. Sulama projeleri ile alakalı uluovayı da bir şekilde araya alıp yapmaya çalışacağız. Önümüzde ki günlerde onu program aşmasına alabilirsek uluaova ile ilgili gerekli adımları atacağız. Tarım bana göre savunma sanayisinden önemli. Tarım eşittir savunma sanayi hatta ilerleyen yıllar da savunma sanayisinden çok daha önemli olacak. Dünya’yı doyuracak bana göre Dünyanın da lideri olacak. Elazığ’a 16 yılda 1.6 milyar hibe vermişiz. 64 bin dekarlık alanı sulamaya açmışız ve bu sulamaya açılan alanlarında da ekstra Elazığ ekonomisi yıllık 40 milyon lira bir gelir elde ediyor” dedi.

 BEKİR PAKDEMİRLİ “İLERLEYEN GÜNLERDE ADIM ATACAĞIZ”

Bakan Pakdemirli Elazığ’a yapılan yatırımları da anlattı ve “Elazığ’da Besi Organize Sanayisi tamamdır. Hayırlı olsun” diyerek “ Tarım dayalı sera organize sanayi bölgesi takibimizi yapıyoruz. İlerleyen günlerde adım atacağız. Besi Organize Sanayi Bölgesinin de yeri tamam. Bununda hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Burada 84 tane işletme var. Ama benim duyduğum kadarı ile 150’ye yakın işletme olacak. Burada yem fabrikası olacak, biyogaz tesisi olacak organik gübre tesisi olacak bunların hepsi bir arada olacak. Son dönem de Gezi olayları, yargı darbesi ve son olarak da ekonomik bir darbe girişimine maruz kaldık. Bunun etkileri de yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladı. Biz milletçe dik durursak önümüzde ki yıllar da çok daha güçlü bir Türkiye bölgesinde çok daha güçlü bir Türkiye ile karşılaşıyor olacağız” ifadelerini kulandı.

 BEKİR PAKDEMİRLİ “CUMHURİYET TARİHİN EN ÖNEMLİ SEÇİMİNE GİDİYORUZ”

Son olarak Elazığlı vatandaşlardan AK Partiye destek isteyen Bakan Bekir Pakdemirli “Bana göre hepimizin tek bir şeyi var. O da AK Parti üyeliği arkadaşlar. Bu kalıcı AK Partinin dışında ki tüm görevler geçici arkadaşlar. Önümüzde bir seçime doğru gidiyoruz. Bir yerel seçime doğru gidiyoruz. Bana göre Cumhuriyet Tarihinin en önemli seçimine doğru gidiyoruz. Çünkü parlamenter sisteminden başkanlık sistemine geçtik. Oy oranlarımızda ki en büyük zafiyet bu işi tekrar tartışmaya açacaktır. Bugün ne oy aldıysak bir oy fazlasını 10 oy aldıysak bir oy fazlasını hedefleyerek sahada mutlaka çalışıyor olmamız lazım. Kadınlarımız kapı kapı dolaşacak. Kapı kapı çalacaklar. Beylerimizde sabırlı olacaklar kadınlarımızı b konu da teşvik edecekler. Cumhuriyet tarihin en önemli seçimine gidiyoruz. O yüzden burada kimin seçildiği ne yapıldığı hiç önemi yok hepimizin gönlünde belli aslanlar yatıyor olabilir. Ama olmasa da bir şekilde hedefe kitlenip çalışacağız. Etrafımızı ikna edeceğiz. Sen bu seçimde Ak Partiye değil geleceğine oy veriyorsun. Etrafında ki oy vermeyenleri de ikna edecek” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7