Bakan Soylu “Bir Yıl Dolmadan Evlerin Bir Bölümü Teslim Edildi”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Malatya’da düzenlenen Polis Akademisi’nin mezuniyet töreninde Elazığ depremiyle ilgili konuştu. Bakan Soylu, “Bir yıl dolmadan evlerin bir bölümü teslim edildi” dedi.

Bakan Soylu “Bir Yıl Dolmadan Evlerin Bir Bölümü Teslim Edildi”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Malatya Polis Akademisi'nin 26. dönem mezuniyet törenine katıldı.

“BİR DALIMIZ KESİLİRSE BİN FİLİZ VERİRİZ”

Bakan Soylu, törende yaptığı konuşmada polis alım ilanına çıkıldığında 105 bin 128 kişinin başvurduğunu anımsatarak, “11 Ekim 2019’da ilana çıktığımızda, ‘7 bin polis alacağız’ dediğimizde ‘ben de varım’ diyen, ön başvuru yapıp bu şerefli üniformayı giymeye talip olan vatan evlatlarının sayısıdır. Bu sayı, bu 105 bin 128 sayısı, bu milletin bu teşkilata sevgisini, iştiyakını, itibarını anlatan sayıdır. Televizyonda bir şehit haberi gördüğünde korkan değil, hırslanan, ‘Bir dalımız kesilirse bin filiz veririz’ diyen bu büyük, asil milletin, ‘Bu bayrağa feda olsun’ diye devletin emrine vermeye hazır olduğu evlatlarının sayısıdır. Biz bu evlatların içinden 7 binini alabildik. Buradaki arkadaşlarımızla birlikte tüm Türkiye’de 24 POMEM merkezinde sınavı geçen 6 bin 760 evladımız bugün mezun olmaktadır. Geride kalan o 98 bin 368 evladımıza, belki yaşı tutmadığı için, belki başka bir nedenden başvuramayan ama gönlü aklı bizimle olan yüzbinlerce evladımıza, onların aslan yürekli ailelerine sesleniyorum. Desteğinizi aldık, mesajınızı aldık, hepiniz bizim gözbebeğimizsiniz, hepiniz bizim gücümüzsünüz ve moralimizsiniz” dedi.


 

“NASIL EVLER YAPILMALI DİYE MODELLER ORTAYA KONULDU”
2020 yılında Elazığ merkezli yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depreme de değinen Bakan Süleyman Soylu, “Bir yıl dolmadan evlerin bir bölümü teslim edildi. 2 yılın sonunda yepyeni mahalleler, en güzel şekilde evlerde vatandaşlarımıza o karşı karşıya kaldıkları travmayı unutturmak için her şey yapıldı. Nasıl evler yapılmalı diye modeller ortaya konuldu, devlet örnek olmaya başladı” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2021, 15:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kral 23
Kral 23 - 1 yıl Önce

Orhan sen yatnaya devam et polsi okulu ve kadameisi malatyaya verildi polis özel harkete malatyada elaziğa köy olur

Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

1. 5 yıldır evlerimiz teslim edilmedi yemişlik 1 2 3 4 5 teslimi nerdee nerdeeee bu mıllet perişann kira ödüyorrr

Akp
Akp - 1 yıl Önce

Yıkılmadık ayaktayız

Dursun
Dursun - 1 yıl Önce

Bakanım 1 yılı geçti sanırım karıştırdiniz veya yanlış bilgi vermişler

Orhan
Orhan - 1 yıl Önce

Elazığ Polisi Okulu kaç yıldır kapalı umarım. Hankendi de yapımı tasarlanan Okulun temeli de bir an önce atılır.

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

60 metrekarelik evlere ev diyorlar ya sabır bodrum 2 evmidir gelsin kendisi otursun bakalim oturabilecek mi secim zamani kime verdiler se ondan istesinler oy.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109