Bakan Soylu, Ülkemizden Ayrılan Göçmen Sayısını Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saat 13.50 itibariyle Edirne üzerinden ülkemizden ayrılan göçmen sayısının 117 bin 677 olduğunu söyledi.

Bakan Soylu, Ülkemizden Ayrılan Göçmen Sayısını Açıkladı

İdlib'de yaşanan gelişmelerin ardından Türkiye, Avrupa'ya gitmek isteyen mültecileri engellememe kararı aldı ve sınır kapılarını açtı. Haberi duyan on binlerce düzensiz göçmen, sınır bölgelerine akın etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise sınırı terk eden mülteci sayısının 117 bin 677'ye yükseldiğini söyledi.

Suriye'nin kuzeyinde yer alan İdlib kentinde Esed rejiminin hava saldırısı sonucu 34 askerimiz şehit düştü. Ankara'da ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında güvenlik konseyi toplandı ve bir dizi kararlar alındı. Avrupa'ya gitmek isteyen mültecilere sınır kapılarının açılması ise bu kararlardan yalnızca birisi oldu.

YUNANİSTAN'IN TEDBİRLERİ

Türkiye'nin bu kararını duyan mülteciler ise sınıra akın etti ve Yunanistan polisinin sert müdahalelerine rağmen sınırı geçme konusunda kararlı olduğunu gösterdi.

Yunan polisinin jiletli teller çekmesi, çoluk çocuk ayırt etmeden gaz bombası atması gibi insanlık dışı faaliyetleri ise dünya kamuoyuna yansıdı.

117 BİN GÖÇMEN SINIRI GEÇTİ

Konuyla ilgili son açıklama ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. Soylu, 2 Mart günü saat 13.55 itibariyle 117 bin 677 düzensiz göçmenin Edirne üzerinden sınırı geçtiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 14:21
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET KÜNKÜL
MEHMET KÜNKÜL - 1 yıl Önce

YOL ALIN GİDİN GİDİŞİZ OLA DÖNÜŞÜZ OLMAYA NANKÖRLER ASLAN GİBİ VATAN EVLATLARI SINIRDA SİZİN GİBİ DÜRZÜLER İÇİN SAVAŞSIN SİZ BURDA FOSUR FOSUR NARGİLE ÇEKİN.MİSAFİRMİŞ GİDİN BİRAZDA AVRUPA SİZLEN UGRAŞSIN.BİZ 40 MİLYAR DOLAR HARCADIK YETER

SIRADAKİ HABER

banner103