Bakan Soylu ve Bakan Kurum’dan Elazığspor’a Destek Sözü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la görüşerek Elazığspor için destek sözü alan Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, Bakan Soylu ve Kurum’a teşekkür etti.

Bakan Soylu ve Bakan Kurum’dan Elazığspor’a Destek Sözü

6.8 şiddetindeki depremin ardından adeta hayatın durduğu Elazığ’da sportif faaliyetler de ileri bir tarihe ertelenmişti.

Depremden etkilenen kulüplerimizden biri de Elazığspor’du.

Elazığspor’un hakları saklı kalmak kaydıyla ligden affını istemesi sonrasında bu kararın çıkmasında etkili olan kulüp başkanı Selçuk Öztürk, şimdi ise gelecek sezonun planları için çalışmalarını devam ettiriyor.

Yeni sezonda transfer yasağını kaldıran ve güçlü bir kadroyla şampiyonluğa oynayan bir kadro oluşturmayı hedefleyen kulüp başkanı Selçuk Öztürk, bu doğrultuda kulüpten alacağı olan oyuncu ve teknik heyet grubunu tek tek arayarak, alacaklarını bağışlamalarını talep ediyor.

Öztürk’ün çağrısına ilk olumlu cevap İzlandalı oyuncu Elmar Bjarnasson oldu.

Elmar Bjarnasson; Elazığ’da yaşanan depremin ardından bordo beyazlı kulübün yaşaması ve transfer yasağını kaldırabilmesi için bordo beyazlı kulüpten 63 bin Euro alacağından feragat etmişti.

Bu olumlu gelişmenin ardından başkan Öztürk, yeni sezonda güçlü bir kadroyla şampiyonluğa oynayan bir takım oluşturmak için depremden dolayı ilimizde bulunan içişleri bakanı Süleyman Soylu ile, çevre ve şehircilik bakanı Murat Kurum’la görüşerek destek istedi.

Yapılan görüşmeler sonrasında bakanların “biz verdiğimiz sözü tutarız” beyanlarıyla Elazığspor’a destek sözü vermelerinin ardından Elazığspor kulüp başkanı Selçuk Öztürk de “Karadeniz insanına yakışan edayla mertliklerini göstermişlerdir” cümlelerini kullanarak, bakanlar Soylu ve Kurum’a teşekkür etti.

Elazığspor kulüp başkanı Selçuk Öztürk’ün konuyla ilgili açıklaması aynen şöyle:

Depremin ilk anından bugüne kadar vatandaşlarımızla iç içe olarak sıkıntıların çözümü için seferber olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendi liderliğinde, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu beyefendi’ye, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum beyefendi’ye ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca beyefendi’ye şahsım ve camiamız adına şükranlarımızı sunuyorum. Ayrıca, Sayın Bakanımız Süleyman Soylu beyefendiyle ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum beyefendiyle bir araya gelerek, şahıslarına Elazığspor’umuzun dünden bugüne gelmiş olduğu nokta hakkında bilgiler vermiş, kendileri de büyük bir nezaketle dinlemişlerdir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu beyefendi ise kendilerinin Elazığspor’umuzu yakından takip ettiğini ifade etmiş, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile birlikte şehrimizin en büyük sivil toplum kuruluşu ve markası olan Elazığspor’umuza destek olacaklarının sözünü vermişlerdir. İfadelerinde “biz verdiğimiz sözü tutarız” beyanında bulunarak bir Karadeniz insanına yakışan edayla mertliklerini göstermişlerdir. Bu ilgi ve alakalarından dolayı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu beyefendi’ye ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum beyefendi’ye kamuoyu huzurunda camiamız adına şükranlarımızı sunarız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan
Kenan - 8 ay Önce

Elazığ’ın ihtiyacı , BÜYÜKŞEHİR olmak , zaten Elazığ’ın bu hakkı ucube bir yasa ile verilmedi.

Hamdi
Hamdi - 8 ay Önce

Elazığ sporu seviyor ve destekliyoruz ama... spor karın doyurmaz....

Gako 23
Gako 23 - 8 ay Önce

Binalide beyde soz vermisti.sonuc fiyasko

Knn
Knn - 8 ay Önce

Başlayacam şimdi elazığsporuna millet -15 derece soğukta çadırda yatıyor bunlar çıkmış elazığspor diyor.Adam gibi bi yönetici çıkıp yönetiyorsa yönetsin.alıp paraları içmesenler yoksa bu elazığın hakkı haram olur

kaya
kaya @Knn - 8 ay Önce

Elazığsporu sevmeyenler istemeyenler ve kapatılmasını isteyenler Elazığspor ile ilgili haberlere niye yorum yapıyor ? nedir bu sizdeki kin ? Knn son günlerde gördüğüm en saçma yorumu yapmışsın

okan
okan @Knn - 8 ay Önce

evet her konuyu mutlaka dine bağlayabilen biri daha.Elazığspor ile ahireti nasıl bağdaştırdın Knn?elazığsporla ahiretin ne ilgisi var? ilahlaştıran kim , kim ilahlaştırmış? bu konuyu ahirete bağlamak çok cahilce bir şey.adam ne yazmış sen ne cevap vermişsin.

Knn
Knn @Knn - 8 ay Önce

Yav kardeş bu elazığspor seni ahirette kurtaracakmı niye bu kadar ilahlaştırmışsınız anlamıyorum

Tarık
Tarık @Knn - 8 ay Önce

İnsanların -15 derecede çadırda yattıklarını biliyoruz. Aynı anda hem deprem yaraları hem de Elazığspor'un yaraları sarılamaz mı yani? Aynı anda iki iş yapılamıyor mu? Bu söylem, "Millet işsiz, bunlar stad istiyor" demekle aynı. Stad yapılırken, milletin iş sorunu halledilemez mi? Elazığspor seni ilgilendirmiyorsa, ilgili haberleri görmezden gelebilirsin. Bu kadar feryat etmene gerek yok. "Kapatın gitsin" diyenler de Elazığspor'u görmezden gelirlerse rahat edebilirler. Üzmeyin kendinizi bu kadar. Biz sizin ne kadar "duyarlı" olduğunuzu biliyoruz.

Kenan
Kenan - 8 ay Önce

Türkiye’de merkez nüfusu dörtyüz binin üzerinde olup da BÜYÜKŞEHİR olmayan tek il ELAZIĞ...

Atilla
Atilla - 8 ay Önce

Büyükşehir olmak kime ne fayda getirecek bir açıklar mısınız?

Dilenci
Dilenci - 8 ay Önce

Yav birakin artik sunu,kopun milletin yakasindan!!!gelenden gidenden ucan kustan para dileniyorsunuz utanin yav ayip ayip!!!beceremiyorsaniz kilidi vurup gidin ne dir yav!!!Biraz sahsiyet ve karakterli olun lutfen! sizden cacik olmaz

Kenan
Kenan - 8 ay Önce

Elazığ ,BÜYÜKŞEHİR olursa ; idari ,mali, teknik, sosyal ve bunlar gibi her alanda sınıf atlamış olacak. En basiti, Harput ilçe olacaksa. Vs.....


SIRADAKİ HABER

banner7