Bakanlar Soylu ve Kurum Elazığ’la İlgili Konuştular

İzmir’de toplu açılış töreninde konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ’da yapılan çalışmalara değindiler.

Bakanlar Soylu ve Kurum Elazığ’la İlgili Konuştular

İzmir’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla toplu açılış programı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundular.

SOYLU: ELAZIĞ’DA DEPREMDE YIKILAN KONUTLARIN YERİNE YAPILAN YENİ KONUTLARINI TESLİM ETTİK

Ülke olarak afet bölgesinde olduğumuzu vurgulayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Sürekli olarak afetlerle karşı karşıyayız. Elbette ki afetlerin zamanı yoktur, ne zaman olacağını, ne şiddete olacağını bizim bilmemiz mümkün değil. Bunu İzmir depreminde de yaşadık. Giresun’daki sel afetinde de yaşadık. Elazığ ve Van’da da yaşadık. Yapmamız gereken tedbirlerimizi el birliğiyle alabilmektedir. Deprem öncesi afet anında yapacaklarımız, afet sonrası yapacağımız iyileştirme çalışmaları bizim sorumluluğumuzdadır. Elazığ’da depremde yıkılan konutların yerine yapılan yeni konutlarını teslim ettik. Yıl sonuna kadar da tamamı teslim edilecektir. Dünyanın hiçbir ülkesinde kendi vatandaşının karşı karşıya kaldığı bu sorunla hem onları dinleyerek hem de onların gönlünü alarak bu kadar kısa sürede çare oluşturmak mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

KURUM: MİLLETÇE TEK YÜREK OLDUK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise, “30 Ekim'i unutmayacağız. 30 Ekim milletimizin, 84 milyonun İzmir için hüzne boğulduğu tarihtir. Depremle birlikte sadece evlerimiz yıkılmadı, 117 canımızı yitirdik. İzmir, Elazığ, Malatya başta olmak üzere deprem nedeniyle kaybettiğimiz canlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. İzmir’de depremin ilk anından itibaren vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için el ele verdik. Milletçe tek yürek olduk. Büyük bir özveriyle çalıştık. Kısa sürede arama kurtarmalarımızı, 10 gün içerisinde de hasar tespit çalışmalarını tamamladık. Ayrıca İzmir’deki riskli binaların durumunu tespit ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde 2012 yılında İstanbul’dan başlattığı kentsel dönüşüm seferberliğini Türkiye’nin her yerinde daha da hızlandırdık. 1 milyonluk konutun dönüşümünü Sayın Cumhurbaşkanımızı liderliğinde tamamladık. Acil dönüştürülmesi gereken bir buçuk milyonluk binanın dönüşümünü de kısa sürede yapacağız. Bugün İzmir tarihinin en büyük deprem dönüşüm hareketini başlatıyoruz. Bugün, İzmir’in çevresini, çehresini ve geleceğini değiştirecek bir günün miladi olacaktır İzmir’imizde salgın ve kış şartlarına rağmen tek bir dakika bile ara vermeden hızlı bir şekilde çalışmalarımızı devam ettirdik. Ağustos ayı itibariyle Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle yeni yuvalarımızın tesliminin gururunu hep birlikte yaşayacağız. Bugün Bayraklı’da 7 alanda bin 841 konutun inşasına başlamış oluyoruz. Kültürel ve sosyal alanlarıyla en güzel şekilde bu projelerimizi tamamlayıp İzmirli kardeşlerimize teslim edeceğiz. Bugün sadece bir deprem dönüşümü yapmıyoruz. Altyapısı ile üst yapısıyla çevre yatırımlarıyla İzmir’i yeniden inşa ediyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 19:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığ aksaray
Elazığ aksaray - 3 ay Önce

Elazığın icine ettiniz milleti dağbasina mecbur ettiniz yaptığınız yerlerde insan bir düşünür kactane buralara dükkan yapılsaydı birde çıkıp övünüyorlar daha taşınmadık 400lira doğalgaz faturası geldi .sahipsiz Elazığ

Yalan salla nasilsa bedava
Yalan salla nasilsa bedava - 3 ay Önce

O dağ başina gitmek için hak sahipliligi kuyrugunda günlerce bekledin evini arsasıda sana kaldi birde orda evin yapılacak ama daha iki gün önce taşindiğin eve ben tasinmdada okul cami dükkan yapilmadi diye burda nankörluk yap .ulan o kadar bu evleri bekleyen varken senin gibilere niye çıktı toki anlamadım ? Keşke Bir vatan severe ciksaydi dua ederdi en azından .agzinizda isyan şükürsüzlük duşmüyor hep yalan iftira Allah bu şehrin rızkını kesti su yok kar yok yağmur yok nimet yok .yahu nannnnkörrrrr 1 yilda evini yapti verdi dulükkansimi birakacak kiradan kurtul diye acale ile bitirdiler 7/24 çalışıp kendi memleketinin soyguncu evsahiplerine kira ödeme diye gecesini gündüzune katyi sen dükkan diyorsun 15 dakikada otobüsle gelip merkezden alısverîini yap git burda dırlayana kadar . Dükkkan yok cami yok digeri der okul yok oldu yaaaa havalimani .he ya cayda cira ataşehirde mutahitin lüx binalari yapildi nerde okul nerde hemen cami avm yapildi daha yeni yeni marketler açilmaya başlandi yillar yapilmaya başlandi siz 1 yillik toki de yakinda deniz ve gemide istersiniz nannkorler

Burçin
Burçin @Yalan salla nasilsa bedava - 3 ay Önce

"Bir toplum gerçeklerden ne kadar uzaklaşırsa, gerçeği söyleyenlerden o kadar nefret eder."

?
? @Yalan salla nasilsa bedava - 3 ay Önce

Sen insan mısın?

SIRADAKİ HABER

banner103