Bakın Elazığ’da Elazığlılar Dışında Kimler Yaşıyor?

Elazığ’da ikamet edenlerin nüfusuna kayıtlı oldukları şehirler belli oldu. Buna göre Elazığ’da yaşayan 591 bin 98 kişinin yüzde 80,4’ü Elazığ nüfusuna kayıtlıyken, yüzde 19,6’sı farklı şehirlerin nüfusuna kayıtlı.

Bakın Elazığ’da Elazığlılar Dışında Kimler Yaşıyor?

Türkiye İstatistik Kurumu Malatya Bölge Müdürlüğü’nün 2019 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçları üzerinde yaptığı analizlere göre Elazığ’da ikamet edenlerin nüfusa kayıtlı oldukları şehirler belli oldu.

Elazığ’da ikamet eden 591 bin 98 kişinin, yüzde 80,4’ünü oluşturan 475 bin 141 kişinin Elazığ nüfusuna kayıtlı olduğu açıklandı.

Elazığ’da Elazığlılardan sonra en fazla 24 bin 999 kişi ile Bingöllüler ikamet etmekte.

Bingöllüleri, 21 bin 306 kişi ile Tunceliler takip ediyor.

Elazığ’da Elazığlılar dışında en çok yaşayan üçüncü kişiler ise Diyarbakırlılar oldu. Elazığ’da 16 bin 395 Diyarbakırlının yaşadığı öğrenildi.

Diyarbakırlıları, 7 bin 609 kişi ile Malatyalılar, 2 bin 450 kişi ile Muşlular, 2 bin 394 kişi ile Kahramanmaraşlılar, 2 bin 86 kişi ile Adıyamanlılar, bin 992 kişi ile Adanalılar, bin 898 kişi ile Şanlıurfalılar takip etmekte.

Elazığ’da geçerli ikamet ve çalışma iznine sahip 3 bin 259 kişi ise yabancı uyruklu kişilerden oluşmakta.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlker ÇAKIN
İlker ÇAKIN - 1 yıl Önce

Antalya nüfusuna kayıtlıyım, Elazığdan evliyim ve kendimi Elazığlı gibi hissediyorum, nerelisin diye sorduklarında Elazığlıyım diye cevap veriyorum ve Elazığlı olmaktan gurur duyuyorum

Niyazi
Niyazi - 1 yıl Önce

İşte haber değeri habercilik budur. Tabela Derneklerinin iki lafı bir araya getiremeyen içeriksiz çapsız açıklamaları yerine bilgilendirici haberleri görmek daha güzel

nurettin tunç
nurettin tunç - 1 yıl Önce

Bu iller dışında diğer iller acaba gelip gelen yardımlara saldırmadı. Merak ediyorum. Bu insanların yağmalanması Elazığ isanına mal edildi. Alanda gezen kişiler olunsaydı bunlar daha iyi anlaşılacak ve elazığ insanının ne kadar onurlu olduğu anlaşılacaktı.

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Kimin nereli olduğu hiç önemli değil kiralara taşımlara taşımalara olur olmaz her şeye fırsat bilip zam yapan insan değil o kadar yoksa ha elazığlı ha bingöllü

SIRADAKİ HABER

banner103