Baro Başkanı Yentür: “Bu saldırı toplumsal birlikteliğimize saldırıdır"

Elazığ Baro Başkanı Mustafa Yentür, HDP İzmir İl Başkanlığı'na düzenlenen silahlı saldırıda Deniz Poyraz’ın öldürülmesi ile ilgili açıklama yaparak, “Bu saldırı toplumsal birlikteliğimize, demokrasiye ve ülkemiz barışına saldırıdır” ifadelerini kullandı.

Baro Başkanı Yentür: “Bu saldırı toplumsal birlikteliğimize saldırıdır"

Elazığ Baro Başkanı Mustafa Yentür, 17 Haziran 2021 tarihinde HDP İzmir İl Başkanlığı'na düzenlenen silahlı saldırıda bir vatandaşın hayatını kaybetmesi ile ilgili açıklama yaptı.

Elazığ Baro Başkanı Mustafa Yentür açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“17 Haziran 2021 tarihinde HDP İzmir İl Başkanlığı'na düzenlenen silahlı saldırıda bir vatandaşımız öldürülmüştür. Bu saldırı toplumsal birlikteliğimize, demokrasiye ve ülkemiz barışına saldırıdır.

“KAYGILARIMIZI ARTIRMAKTADIR”

Siyasi faaliyet yürütenlerin yaşam hakkını, fiziksel ve ruhsal bütünlüğünü korumak ; devletin asla terk edemeyeceği zorunlu görevlerdir.  Son olarak İzmir HDP il binasında çalışan bir emekçinin kızı olan Deniz Poyraz'ın öldürülmesi, ülkemizin şiddet iklimine çekilmeye çalışıldığı ve toplumsal bütünlük konusundaki kaygılarımızı artırmaktadır.-

Birlik ve beraberliğimize ve bir arada yaşama kültürümüze yönelik bu saldırıyı kınıyor, hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

“YARGIYA TESLİM ETMESİNİ TALEP EDİYORUZ”

Yasal mercilerin bir an önce sorumluların, saldırının ardındaki karanlık odakların ve hedeflerinin tüm yönleri ile ortaya çıkarılması için gerekli soruşturmayı tamamlayarak yargıya teslim etmesini talep ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 12:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
gakgo
gakgo - 4 ay Önce

yaw kardeşim ceza evleriyle ilgili yasal değşiiklikler yapılıyor bunun hakkında bir şey demiyor bu nasıl yönetim yaaa

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109