Başbakan Binali Yıldırım'dan Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, milyonlarca genci ilgilendiren bedelli askerlik konusu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “bedelli askerlik konusuna yaklaşımlarının müspet olduğunu ancak bedelli askerlik meselesinin istismar edilmemesi gerektiğini” söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım'dan Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

Askere gitmemiş olan her genç birey için Başbakan Binali YıldırımBedelli Askerlik” konusunda açıklamada bulundu.

“DİKKATE ALINMASI GEREKEN BİR HUSUS”

Başbakan Binali Yıldırım, bedelli askerlikle ilgili, "Bakış açım müspet ancak soru işaretlerini ortadan kaldırmamız lazım. Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için bu dikkate alınması gereken bir husus" şeklinde konuştu.

“BEDELLİ ASKERLİK KONUSUNDA, İSTİSMAR OLMAMASI GEREKİR”

İzmir'de konuşan Başbakan Binali Yıldırım, bedelli askerlik ve öğrenci affı ile ilgili vatandaşlardan gelen sorulara şu yanıtı verdi, "Bakış açım müspet ancak soru işaretlerini ortadan kaldırmamız lazım. Bedelli askerlik konusunda, istismar olmaması gerekir. İyi anlatmak lazım. Bir yandan terörle mücadele veriyoruz, bir yandan bedelli filan istismar edilebilecek konu gibi gözüküyor. Bu da tabii toplumsal talep. Biz Türkiye olarak askerlikte yavaş yavaş profesyonelliğe gittik 15 Temmuz'dan beri. Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için bu dikkate alınması gereken bir husus ve buradan ele edilen kaynağın savunma sanayisini güçlendirmek için kullanılması gerekiyor” diye konuştu.

“İMKAN SAĞLANMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Öğrenci affıyla ilgili Binali Yıldırım, "Öğrencilerin hakikaten af konusunu da olumlu düşünebiliriz. Bunlar teröre bulamamışsa, sadece öyle ve ya böyle ailevi nedenlerle, ilgiyi göstermemekten dolayı okuldan uzak kalmışsa bunlara bir imkan sağlanması gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103