Başkan Acar Maden Köprüsü İle İlgili Açıklama Yaptı

İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Muzaffer Acar, yıkılan tarihi maden köprüsü ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Başkan Acar açıklamasında, “Tüm Madenli hemşehrilerimize Bu Ata yadigârı tarihi yapının üzüntüsünü derinden paylaştığımı bilmelerini diliyorum” dedi.

Başkan Acar Maden Köprüsü İle İlgili Açıklama Yaptı

İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Muzaffer Acar, yıkılan tarihi Maden Köprüsü ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

ACAR: ŞAHSIMI VE YÖNETİMİMİ SON DERECE ÜZMÜŞTÜR

İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Muzaffer Acar, “Karayolları Genel Müdürlüğü Tarihi Köprüler Envanter Kart’ında "Selçuklu Dönemi" yapısı olarak kayıtlı ve 1. grup korunması gerekli kültür varlığı olarak tescilli tarihi Maden Köprüsünün dün itibariyle hafriyattan dolayı yıkılmasının duyumu şahsımı ve yönetimimi son derece üzmüştür. Tüm Madenli hemşehrilerimize Bu Ata yadigârı tarihi yapının üzüntüsünü derinden paylaştığımı bilmelerini diliyorum” diye kaydetti.

ACAR: YETKİLİLERİN ACİL ÖNLEMLER ALMASI LAZIM

Başkan Acar, “Tarihi yapılarımıza karşı ilgili işletmenin sorumsuz ve doğaya, Maden ilçesine karşı vermiş olduğu zarardan dolayı, bir an önce Maden eteklerinde bulunan tonlarca hafriyatın kaldırılması ve daha fazla can mal güvenliğine Maden ilçesi ekolojik yapısına zarar vermeden yetkililerin acil önlemler almasını kamuoyuna bildirir saygılarımı sunarım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 19:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7