Başkan Adayı Ahmet Doğan, Seçim Sonuçlarını Adli Yargıya Taşıdı

Geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirilen Elazığ Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi genel kurulunda başkanlığı Fikret Çelik’e kaptıran Ahmet Doğan, seçimi adli yargıya taşıdı

Başkan Adayı Ahmet Doğan, Seçim Sonuçlarını Adli Yargıya Taşıdı

Elazığ Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu Cumartesi günü gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen genel kurulda başkanlık için Ahmet Doğan ve 25 yıldır Kooperatifin başkanlığını yapan Fikret Çelik yarıştı.

Yapılan seçimler sonucunda başkanlık koltuğunu alamayan aday Ahmet Doğan, seçimi adli yargıya taşıdı.

Seçim sonuçlarına itiraz eden Doğan, itiraz dilekçesini adliyeye teslim ettikten sonra şikayetinin nedenlerini açıkladı.

Doğan, genel kurulun iptal edilmesini istediğini kaydetti.

DOĞAN: DİVAN BAŞKANI BAŞKANLIĞI YAPAMADI

Ahmet Doğan yaptığı açıklamada; “Seçimin yapılış şekli oylanmasına rağmen, listelerin oylaması yapılmadan sanki seçim kazanılmış gibi, sanki beyaz listenin başkanı Fikret Çelik bey kazanmış gibi mikrofonu ona vererek hayırlı olsun ifadelerini kullanmıştır. Bunların tamamı kayıtları var. Bizde o heyecan ile sanki seçimi kaybetmiş gibi ortaklarımız çıkmaya başlayınca bende salondan çıktım. Salondan çıktıktan sonra yakınlarımız oraya boşaltmalarını isteyeceğimiz anda bize genel kurulun oylanmadığını ifade ettiler. Artık o saatten sonra bizim geriye dönüşümüz mümkün değildi. Divan başkanı başkanlığı yapamadı. Biz demokratik hakkımızı kullanarak hem divan başkanı hakkında hem de genel kurulun iptali yönünde dilekçemizi verdik. “ dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Okan
Okan - 6 ay Önce

Harput kefalet hürriyet şubesihalk bankasınımüdürü Seda hanımla eski iş arkadaşı adamlarına faizsiz bütün kredileri usulsüz veriyorlar

Müslüm
Müslüm - 6 ay Önce

Diğer vatandaşlar avukat mı?

.
. - 6 ay Önce

Bu hangi kooperatif? Kooperatif Başkanının Damadı ve kızı kooperatif çalışanı olan kooperatif mı?

.
. @. - 6 ay Önce

Evet. 30 yıllık bu saltanata üyelerde çanak tuttu.

Can
Can - 6 ay Önce

Kooperatif ler incelenmeli usulsüz çok

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109