Başkan Akpınar, 16 Ayda Yaptıklarını Anlattı

c, Elazığ’ın en büyük ilçelerinden birinde yaptıkları hizmetlerle her geçen gün gelişimin devam ettiğini söyledi. Belediye olarak, klasik belediyecilik dışında çok sayıda hizmeti vatandaşla buluşturduklarını ifade eden Akpınar,16 aylık sürecini değerlendirdi.

Başkan Akpınar, 16 Ayda Yaptıklarını Anlattı

Göreve geldiği günden bugüne kadar yaptıkları çalışmaları değerlendiren Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, alt, üst yapı ve çevre düzenleme hizmetleri ile ilgili bilgi verdi.

AKPINAR: MUSLUKLARIMIZDAN ARITILMIŞ TEMİZ SUYU AKITMIŞ OLACAĞIZ

Belediye’nin su çalışmalarında sona gelindiğini belirten Akpınar, “Hamza Bey İçme Suyu Barajından da aldığımız tahsisin inşaatı ile baya ilerlemeler oldu. Bin tonluk su deposunun inşaatı bitti. Şu anda DSİ ve Tarım Su İşleri Bakanlığımızın çalışmalarında sonuçlarında Hamza Bey İçme Suyu boru hattı ve arıtma su tesisinin inşaatı ile ilgili bakanlık oluru çıktı. Şu anda ihalede. inşallah yakın zamanda bunun ekim ayı içinde boru döşemesi gerçekleşecek. Önümüzdeki yıl içerisinde musluklarımızdan arıtılmış temiz suyu akıtmış olacağız” dedi.

AKPINAR: İNŞAAT İHALESİNE YAKIN ZAMANDA GEÇİLMİŞ OLACAK

Akpınar, içerisinde GES projesinin de yer aldığı Kovancılar-Palu atık su arıtma tesisinin inşaatının başlayacağını kaydederek “GES Projesi de içinde olmak üzere bu projemizin tamamının inşaatı için belediyemizin meclisi onaylandı ve bu kredileri tamamen onayladı. Palu Belediyemiz onayladıktan sonra inşaat ihalesine yakın zamanda geçilmiş olacak” diye kaydetti.

AKPINAR: 1-1.5 YILDA HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ

Başkan Akpınar; Çakırkaş bölgesinde kamudan belediyeye kazandırılan alanda mesire çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek, “Çakırkaş bölgesinde Karayolları basım binası olarak bilinen alanın mülkiyetini, 158 dönümünü belediyemize kazandırdıktan sonra orada mesire alanı çalışmalarımız devam etmektedir. Bu çalışmalarımızda yöresel ürün çarşısı, semt sahaları, kır düğün salonu hobi bahçeleri ve büyük bir mesire alanı oluşacak inşallah. Bunu da 1-1.5 yılda halkımızın hizmetine sunacağız inşallah” ifadelerine yer verdi.

AKPINAR: ELEKTRİK ÜRETİM TESİSİ BAŞVURUMUZU YAPTIK

İlçede güneş enerjisinden elektrik üretmek istediklerini de ifade eden Hacı Akpınar, “Elektriğimizi kendimiz üretmeye çalışıyoruz. Güneş enerjisinden 1.1 megabayt gücünde elektrik üretim tesisi başvurumuzu yaptık. Birinci onay netleşti, ikinci onayda ağustos aynının içinde onaylandıktan sonra bunun inşaatı ile ilgili çalışmaları gireceği” dedi.

AKPINAR: %75 ORANINDA HALKIMIZ DOĞALGAZA KAVUŞTU

Kovancılar’da şu anda 550 abonenin doğalgaz kullandığını da belirten Akpınar, “Şu anda bu yılda yaklaşın 10 km mesafeli doğalgaz hattı döşenecek. Ortalama 5bin 500 abonemiz doğalgaz kullanıyor. %75 oranında halkımız doğalgaza kavuştu. Biz arzu ediyoruz ki kısa sürede ilçemizin tamamı doğalgaza kavuşması ve doğalgazı kullanması” açıklamalarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7