Başkan Akpınar Yağmur Suyu Alt Yapı Projesi Çalışmalarını İnceledi

Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar ilçede yağmur suyu alt yapı projesi çalışması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Akpınar Yağmur Suyu Alt Yapı Projesi Çalışmalarını İnceledi

Kovancılar İlçesi’nde yağmur suyu ve alt yapı projesi çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, çalışmalarla ilgili açıklama yaptı.

AKPINAR: PROJEMİZ YAĞMUR SUYUNU TOPLAMA VE DEŞARJ ETME İLE İLGİLİDİR

Başkan Akpınar, “İlçemizin en önemli problemlerinden biri olan yağmur suyu problemini çözmüş durumdayız. Projemiz yağmur suyunu toplama ve deşarj etme ile ilgilidir. Bu projemizin üst kuşaklama kanalı yaklaşık 1200 m uzunluğunda bütün duvarları yapılarak deşarj kanalına kadar uzatıldı.2.ci aşaması ilçe çarşı merkezindeki caddelerimizin BSK öncesi yağmur suyu kanalları ile döşemesi vardı. Bu çalışmanın da uzunluğunun 1200 m civarında olup çalışmamızı tamamlayıp hizmete sunduk. Deşarj kanalının uzunluğu ise 3 km. Bu kanalımızın 1 km si 1000'lik borular ile 2020 yılı içerisinde döşenip hizmete sunulmuştur. Bu yıl da kalan 2 km'lik kısmının inşaatı devam etmekedir.2021 yılı içerisinde kalan 2 km'lik kısmı 1000'ik boruları ile şehir dışına suyu deplase emiş olacağız” ifadelerini kullandı.

AKPINAR: PROJEMİZ SONUÇLANACAK İNŞALLAH

Başkan Akpınar, “İsmetpaşa mahallemizde sürekli yağmur su baskınları gerçekleşiyordu bununda önlemini alarak sorunu çözmüş durumdayız.1250 m uzunlunda yeni toki bölgesi ve Alibey caddesinde tamamen yağmur su kanalları deşarj tahliye kanalları oluşturarak yağmur su şebekesine bağlandı. Bu çalışmalarımız toplam olarak 5250 m uzunluğunda yağmur su kanalımız 1200 m ise üst kuşaklama kanalımız olmak üzere yapılıp şehrimizin ana problemi olan yağmur suyu toplama ve deşarj ile ilgili projemiz sonuçlanacak inşallah memleketimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103