Başkan Arslan: ELAGRO Şirketini Kuruyoruz

ETSO öncülüğünde kurulacak olan ELAGRO şirketi öncesinde Manisa’da incelemelerde bulunan Başkan Asilhan Arslan, Elazığ’ın tarımında ve tarıma dayalı sanayide yeni bir dönemin kapısını araladıklarını söyledi

Başkan Arslan: ELAGRO Şirketini Kuruyoruz

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde kurulan ELAGRO Şirketi yatırım sürecini başlatıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında Elazığ 1. OSB’de kurulacak tesis için Manisa OSB’de faaliyet gösteren tesisleri yerinde inceleyen ETSO Başkan Asilhan Arslan Elazığ tarımında ve tarıma dayalı sanayide yeni bir dönemin kapısını araladıklarına dikkat çekti

ARSLAN: İSABETLİ BİR İŞ OLDUĞUNU GÖRMEKTEN BÜYÜK BİR MEMNUNİYET DUYUYORUZ

Başkan Arslan, Elazığ için düşündükleri yatırım için hem Türkiye hem de yurt dışında önemli ziyaretler yaptıklarını belirterek, “Yatırımın doğru planlanması amacıyla tüm kurgularını profesyonelce yönetmek istiyoruz. Bu nedenle Hollanda ve Türkiye’de çok sayıda model işletmeyi yerinde inceleyerek bilgiler aldık. Odamız öncülüğünde kuruluşunu gerçekleştirmiş olduğumuz ELAGRO Şirketi tarım ve tarıma dayalı sanayi alanında Elazığ’da yeni bir dönemi inşallah başlatacak bir yatırım olacak. Gıda özellikle pandemi sürecinde artık ülkeler için stratejik bir sektör haline geldi. Elazığ olarak bu hususta atmış olduğumuz adımın ne kadar isabetli bir iş olduğunu görmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz” dedi.

ARSLAN: ELAZIĞ 1. OSB’DE KURULACAK OLAN TESİS İÇİN YATIRIM SÜRECİNE START VERİYORUZ

Başkan Arslan ELAGRO Şirketi yatırımı ile birlikte Elazığ için yeni bir dönemin kapılarının aralanacağını ifade ederek, “Odamızın 2018 seçimlerinde açıklamış olduğumuz 23 proje arasında bulunan bu konuda çok önemli aşamaları geçerek artık yatırım sürecine gelinmiştir. Bu süreçte 3 ayrı kooperatif ve 2 ayrı birlik kurduk. ELAGRO Şirketinin kuruluşunu gerçekleştirdik. Fırat Kalkınma Ajansına hazırlamış olduğumuz Proje onaylanarak hibe almaya hak kazanmıştır. Proje kapsamında Elazığ 1. OSB’de kurulacak olan tesis için yatırım sürecine start veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Şirket ile ilgili bilgiler aktaran Başkan Arslan, Günlük bin kilogram kapasiteli olacak tesis Elazığ’da üretilen ve üretilecek yüksek su tutma kapasitesine sahip meyvelerin içindeki vitamin ve mineralleri koruyarak Meyveye 5 katı değerinde katma değer sağlayarak piyasaya arz edileceğini belirterek, Üzüm, kayısı, çilek, vişne, elma, armut, kirazın ilk aşamada işlenecek ürünler olacağını söyledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109