Başkan Arslan, Elazığ Halkını Festivale Davet Etti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan bütün Elazığ’ı bu yıl ilk defa düzenlenecek olan Salçalı Köfte Festivali’ne davet etti. Arslan Elazığ’a has salçalı köftenin lezzetiyle tüm Türkiye’yi kendisine hayran bıraktığını ve Elazığ’ın gastronomi alanındaki en büyük değerlerinden biri olduğunu vurgulayarak Elazığ’ın bu önemli lezzeti için düzenlenecek festivale bütün Elazığlıların katılması çağrısında bulundu.

Başkan Arslan, Elazığ Halkını Festivale Davet Etti

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan bütün Elazığ’ı bu yıl ilk defa düzenlenecek olan Salçalı Köfte Festivali’ne davet etti.

Elazığ’ın gastronomi alanındaki önemli değerlerinden biri olan salçalı köfte Pazar günü düzenlenecek festivalle hem adını hem de lezzetini tüm dünyaya duyuracak.

Yapılışı, sunumu ve lezzetiyle Elazığ’a has olan salçalı köfte adına düzenlenecek olan festival Pazar günü Elazığ’ın kapalı Çarşı’dan sonra en önemli mekanlarından olan Köfteciler Sokağı’nda yapılacak.

Saat 13:00’te başlayacak festival halk oyunları, köfte sunumu, köfte yarışması, kürsü başı etkinlikleri ile devam edecek.

Festival Emrah Güllü ve Ender Balkır’ın verecekleri konserlerle son bulacak.

ARSLAN: ELAZIĞ’IN GASTRONOMİ ALANINDAKİ ZENGİNLİĞİNİN TANITILMASI NOKTASINDA FESTİVALLER BİR ŞANS

Salçalı Köfte Festivali’nin ana sponsorlarından olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası adına festivalle ilgili değerlendirmelerde bulunan Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan bütün Elazığlıları ilimizin gastronomi alanında en önemli lezzetlerinden biri olan Salçalı Köfte için düzenlenecek festivale davet etti. Elazığ’ın gastronomi alanında çok zengin bir çeşitliliğe sahip olduğunu vurgulayan Arslan Elazığ’ın gastronomi alanındaki zenginliğinin tanıtılması noktasında festivallerin bir şans olduğunu Elazığ mutfak kültürünün tanıtımı noktasına yapılacak bütün çalışmalara bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.

ARSLAN: GASTRONOMİ ALANINDA MARKLAŞAMAK İÇİN ATILAN ÖNEMLİ BİR ADIM

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, “Salçalı Köfte Festivali’nin Elazığ’ın gastronomi alanında sahip olduğu çeşitliliğin tanıtılması ve markalaşması noktasında atılan çok önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. İlimiz bilindiği üzere sahip olduğu yemek çeşitliliği ile ülkemizde ikinci sırada yer almaktadır. Elazığ mutfağı kendisine has birçok lezzetle markalaşmayı hak etmektedir. Bu değerlerimizin marka haline gelmesi noktasında çok ciddi çalışmalar yaptığımız bütün Elazığ’ın malumudur. Bu noktada İlimizin sahip olduğu önemli lezzetlerden biri de salçalı köftesidir. Türkiye’de sadece Elazığ’da bulunan salçalı köftenin bilinirliğinin artırılması, markalaşması ve dünyaya açılması adına yapılan festivali önemsediğimizi belirtmek istiyorum. Bu noktada bütün hemşerilerimizi Pazar günü saat 13’te Köfteciler Sokağı’nda ilimizin gastronomi alanında en önemli değerlerinden biri olan köftemiz adına düzenlenecek olan Salçalı Köfte Festivali’ne beklediğimizi ifade etmek istiyorum”dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7