Başkan Arslan: “Sorun ve beklentilerimiz devletin zirvesine taşındı”

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, iş dünyasının acil çözüm bekleyen sorun ve taleplerinin TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından Cumhurbaşkanı ve ilgili Bakanlar nezdinde devletin zirvesine taşındığını söyledi.

Başkan Arslan: “Sorun ve beklentilerimiz devletin zirvesine taşındı”

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından iş dünyasının acil çözüm bekleyen sorun ve taleplerinin Cumhurbaşkanı ve ilgili Bakanlar nezdinde devletin zirvesine taşındığını söyledi.

Başkan Arslan konuya ilişkin değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi;

“İŞ DÜNYAMIZIN ÇOK ÖNEMLİ BEKLENTİLERİNİ OLUŞTURMAKTADIR”

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odamız başta olmak üzere, ülkemiz genelinden çok sayıda Oda ve Borsanın iş dünyası adına TOBB nezdinde çözüm talebinde bulunduğu çok önemli konular Sayın Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimizin zirvesine taşınmıştır.

Maliye ve Hazine Bakanı Sayın Lütfü Elvan, Sanayi ve Ticaret Bakanımız Sayın Mustafa Varank, Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a iletilen talep ve beklentiler iş dünyası için COVİD-19 sürecinde hayati öneme sahip ve iş dünyamızın çok önemli beklentilerini oluşturmaktadır.

“HAYATİ ÖNEME SAHİP OLDUĞUNU ÖZELLİKLE VURGULAMIŞTIR”

Sayın Hisarcıklıoğlu, Odalarımızın talepleri ve pandemi tedbirleri kapsamında kapanan veya ciddi ciro kaybı yaşayan işletmelerimizin ilave desteklere ihtiyacı olduğu gerçeğinden hareketle bu işletmelere kira, zaruri giderler, acil ihtiyaçları vb giderleri için doğrudan destek verilmesi gerektiğini ifade etmiştir. Ayrıca, vergi, prim, kredi ödemelerinin de ertelenmesinin hayati öneme sahip olduğunu özellikle vurgulamıştır.

“MÜJDELİ HABERLERİ HEYECANLA BEKLİYORUZ”

Bu taleplerle birlikte başta medikal sektörümüz olmak üzere iş dünyasının kamudan hakediş alacaklarının ödenmesi hususunda Sayın Başkanımız Hisarcıklıoğlu Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfü Elvan’a konuyu bir kez daha ileterek, Sayın Bakanın çözüm odaklı ve samimi girişimlerine şahit olarak bu mutluluğunu iş dünyası ile paylaşmıştır.

Sayın Hisarcıklıoğlu tüm bu taleplerimizle birlikte sektörlerin diğer sorun ve önerilerinin tamamını başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilgili bakanlarımıza aktarmıştır. KOBİ’leri ve tüm ticaret erbabını rahatlatarak ve istihdamı koruyacak müjdeli haberleri heyecanla bekliyoruz.

Sayın Başkanımıza iş dünyamız adına mücadelesi ve girişimleri nedeniyle şükranlarımızı sunuyoruz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7