banner83

Başkan Arslan’dan Cumhurbaşkanı’na Mektup

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazdı. Arslan, yazdığı mektupla, Elazığ’ın uçak sefer sayılarının artırılmasını ve bilet fiyatlarının  düşürülmesini talep etti

Başkan Arslan’dan Cumhurbaşkanı’na Mektup

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, bölgede bulunan oda ve borsa başkanları ile birlikte Cumhurbaşkanlığına ortak bir mektup göndererek, Elazığ’a düzenlenen uçak sefer sayılarının artırılması ve bilet fiyatlarında da indirime gidilmesini talep etti.

Başkan Arslan’ın gönderdiği talep yazısında, “THY Genel Müdürlüğü tarafından uçuş emniyeti ve yolcu güvenliğinin temini amacıyla THY filosunda bulunan 24 adet Boeing 737 MAX tipi uçağın 13 Mart 2019 tarihi itibarıyla ikinci bir emre kadar uçuşlarının durdurulduğunu açıklamıştı. Bu kararın alınmasının ardından gerek yurtiçi gerekse de yurtdışı uçak seferlerinde kısıtlamaya gidilmiş, birçok ilin günlük sefer sayıları düşürülmüştü.

Ancak iç hatlarda uçuşların yeniden planlanırken orantısız bir düzenlemeyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki illerin sefer sayıları diğer Anadolu illerine göre çok daha fazla düşürülmüştür.  Bütün resmi ve bilimsel veriler göstermektedir ki bölgemiz kalkınmışlık anlamında diğer bölgelere göre oldukça geri seviyededir. Buna rağmen bölgemiz iş insanları olarak ulusal ve bölgesel kalkınmamızı daha ileri seviyelere taşıma azmimizi hiçbir zaman kaybetmedik. Bölgemizin tarihi ve kültürel zenginliği turizm sektörü lehine işletmek, ülkemiz ve bölgemiz ekonomik kalkınmasına katkı sunma çabalarımız devam etmektedir. Gerek bölgede sağlanan huzur ve güven ortamı, gerekse de kurumsal çabalarımızın sonucunda turizm sektörüne çok önemli gelişmeler yaşanmaya başlamıştır. TÜİK verilerinden de anlaşılacağı üzere geçmiş yıllara göre bölge illerini ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısında iki kat artış sağlanmıştır.  Bu artışın önümüzdeki yıllarda çok daha hızlı bir ivme kazanarak devam etmesi beklenirken THY Genel Müdürlüğünün bölge illerine sefer sayılarını düşürmesini kabul edilemez bir uygulama olarak görmekteyiz. Mevcut uçuş programlarının yeniden gözden geçirilerek bölge illerinin uşak seferlerinde artışın sağlanmasının ülkemiz ve bölgemiz kalkınması için elzemdir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2020, 16:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan basri
Hasan basri - 3 ay Önce

Başkanım harput hazar keban ile ilgili de projeler bekliyoruz sizlerden

SIRADAKİ HABER

banner7