Başkan Arslan’dan Ticaret Bakanlığı’nın Yasa Tasarısına Öneri

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan yaptığı açıklamada, Kırtasiye ürün gruplarının da marketlerde satışının yasaklanacak ürünler arasında yer almasını istedi.

Başkan Arslan’dan Ticaret Bakanlığı’nın Yasa Tasarısına Öneri

Ticaret Bakanlığı perakende ticaretin düzenlenmesi amacıyla yasa tasarısı hazırlıyor.

ETSO Başkanı Asilhan Arslan da Kırtasiye ürün gruplarının da marketlerde satışının yasaklanacak ürünlerin arasına dahil edilmesini istedi.

ARSLAN: SEKTÖR ESNAFLARIMIZI SON YILLARDA OLUMSUZ ETKİLEMİŞTİR

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, “Ticaret Bakanlığımızın perakende ticaretin düzenlenmesi hakkında değişiklik yapmak amacıyla yasa taslağı hazırladığını, yasa teklifine göre 1.500 metrekareden küçük zincir marketlerde sigara, cep telefonu, elektronik ve beyaz eşya satışının yasaklanacağını medya üzerinden kamuoyu ile paylaşılan haberler vasıtasıyla ile öğrenmiş bulunmaktayız. Zincir marketlerin Pazar günleri saat: 11.00’dan önce açılmayacağı da yine medyaya yansımıştır. Perakendeci kırtasiyeler yıllık satış cirolarının yaklaşık %40’ını, sezon diye tabir ettikleri okulların da açıldığı Eylül ayı içerisinde yapmaktadırlar. Ancak, aynı dönemde zincir marketlerin de kırtasiye ürünleriyle ilgili kampanyalar düzenlemesi ve yine bu ürünlerin satışını yapması ilgili sektör esnaflarımızı son yıllarda olumsuz etkilemiştir” ifadelerini kullandı.

ARSLAN: KİTAP VE KIRTASİYE ÜRÜNLERİNİN DE DAHİL EDİLMESİ HUSUSUNDA ÇOK DEĞERLİ GİRİŞİM VE KATKILARINIZI TAKDİRLERİNİZE ARZ EDERİZ

Başkan Arslan, “Salgın sebebiyle yaklaşık bir yıldır kapalı olan okulların sektörün yapamadığı sezon satışları ve çalışmadığı hafta sonları ve bu hafta sonlarında marketlerin açık olup satış yaptıkları da göz önüne alındığında perakendeci kırtasiyecilerin artık nefes alacak halinin kalmadığı net olarak görülmektedir. Kanun taslağının haberi bile sektörü için beklenmedir bir umut doğurmuştur Elazığ TSO 5. ve 14. Meslek Komitelerimizde bulunan ilgili sektör bağlantılı zümreler (Kitap, Kırtasiye ve Eğitim Meslek Komiteleri) konu hakkında Odamızdan girişim başlatılmasını talep etmişlerdir. Söz konusu sektör temsilcilerimiz Kırtasiye ürün gruplarının da marketlerde satışının yasaklanacak ürünler arasında yer almasını ve bu durumun çok zor durumda olan sektöre nefes aldıracağını ifade etmişlerdir. Bu vesile ile; ilgili kanun taslağına kitap ve kırtasiye ürünlerinin de dahil edilmesi hususunda çok değerli girişim ve katkılarınızı takdirlerinize arz ederiz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zaza
Zaza - 6 gün Önce

Başkan bı yasa tasarisi da haksız yere hastane raporu alıp da devlet den aylık alanlar için başvuru yapsana adamın 100/30 raporu var adam devreye sokuyor 60 alıyor devletden aylık alıyor raporlu kisiler tekrardan heyete girmesi lazım.

...
... @Zaza - 6 gün Önce

Hastane raporunun başkanla ne alakası var.. Adam tso başkanı..

?
? @Zaza - 6 gün Önce

Aynen çok doğru raporu olanlar yeniden heyete girmeli en az yüzde 20 ıskartaya çıkar böylelikle bedava para almazlar çok var bu tür insanlar

SIRADAKİ HABER

banner103