Başkan Avcıl’dan Kentsel Dönüşüm İle İlgili Açıklama

İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Av. Osman Avcıl açıklamalarda bulundu.

Başkan Avcıl’dan Kentsel Dönüşüm İle İlgili Açıklama

İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Av. Osman Avcıl kentsel dönüşüm ile ilgili açıklamalarda bulundu.

AVCIL: BU SIKINTILARINDA ÖNÜNÜ TAMAMIYLA AÇIYOR

Av. Osman Avcıl, “Merkezde imar artışı olmadığından dolayı bu gibi yerlerde müteahhit iş yapamaz hale geldi. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çalışmasıyla KDV teşvikinde güzel gelişmenin yaşandığını belirten Avcıl, “Vatandaşlarımıza KDV noktasında destek olacak bu kararla süreç hızlanacaktır. Bakanlığın Kentsel Dönüşüm noktasındaki adımın sektöre pozitif bir ivme kazandırmasının yanı sıra bu adımın riskli binaları da kapsıyor. Özellikle riskli binalarda dönüşüm noktasındaki sıkıntıların oluştuğu, bu sıkıntılarında önünü tamamıyla açıyor” dedi.

AVCIL: 250’DEN FAZLA SEKTÖRE CANLILIK KATACAK

İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Av. Osman Avcıl, “Kentsel dönüşüm konutlarına ilişkin inşaat taahhüt işlerinde KDV'nin yüzde 1'e düşürülmesi, dönüşümün hızlandırılması açısından son derece önemli bir teşvik olup bu anlamda dönüşümün hızlanacağı ve kentsel dönüşümdeki sıkıntılardan bir nebzede olsa sektör bir nefes alacak. Örneğin vatandaş dönüşümde 250 bin lira harcayacaksa, 45 bin liralık KDV'yi iki bin beş yüz (2500) lira olarak ödeyecek. Karar yerinde ve olumlu bir karar. Bu karar doğrultusunda sektöre bağlı 250’den fazla sektöre de canlılık katacak” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan
Orhan - 1 ay Önce

Adama bak ,200 binmiş!En lüks bina 4C 2020 fiyatlarıyla 100 karesi 155 bin e mal oluyor,muafiyetleri çık 110 bin. Bu yıl yüzde 15 artış olsa 130 bin liraya biter.Aklinca yol gösteriyor,Piyasa oluşturuyor.Hadi işine.Vatandas kendi yapar niye müteahhide versin ki?

Cuğra
Cuğra - 1 ay Önce

Tamam bunlar memnunsa kimlerin cebi dolacak belli oldu

SIRADAKİ HABER

banner103