Başkan Aygen: 30 Ağustos Ruhu Milli Vicdanda Hala Canlıdır

Elazığ Ülkü Ocakları İl Başkanı Reha Talha Aygen, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolasıyla mesaj yayımladı. Başkan Aygen yayımladığı mesajda, "30 Ağustos, Türk vatanını tahakküm altına almak isteyen müstevlilerin bozguna uğratıldığı kutlu bir gün olarak tarihe geçmiştir” dedi.

Başkan Aygen: 30 Ağustos Ruhu Milli Vicdanda Hala Canlıdır

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Elazığ Ülkü Ocakları İl Başkanı Reha Talha Aygen mesaj yayımladı.

Başkan Aygen mesajında şu ifadelere yer verdi:

Tarihi kahramanlıklarla dolu Türk milleti için Ağustos ayı gecenin sisini dağıtan zafer meşalesi, geleceğin koordinatlarını çizen zaferlerimizin yoğrulduğu başarı hikâyesidir.

26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz,  26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi’nin fazilet ve fıtrat bakımından devasa bir adımı, soy ve ruh açısından dev bir ayağıdır.

İki tarih arasında geçen 851 yıllık zaman diliminde Anadolu coğrafyası adımızın, acımızın ve anılarımızın maşeri vicdan potasında kaynaşıp milli karar ve kadere dönüştüğü bir vatan unvanıyla şereflenmiştir.

Emek ve enerji sarfetmeden, kan ve ter dökülmeden, haysiyet ve hedef birleşmeden; akıl, sabır, strateji, feragat kültürü yeşerip yükselmeden bir coğrafyanın vatanlaşması sadece boş bir hayalden ibarettir.

Vatan, meşakkatli bir arayışın, asırların kuytuluklarına kök salmış güçlü bir irade ahlakının eseri ve ebedi esenliğidir.

Bizim nazarımızda Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Zaferi, aynı kanın aynı damarda, sadece farklı tarihlerde akışından başka bir manaya gelmeyecektir.

30 Ağustos 1922’nin Dumlupınar’ında Gazi Mustafa Kemal Atatürk kumandasındaki şanlı Türk askeri, Sultan Alparslan ve kahraman neferlerinin emanetine canları pahasına kol kanat germişler, sahip çıkmışlardır.

Büyük Taarruz’un ilham ve irade kaynağı Malazgirt Zaferi’nin ruh kökünde saklıdır.

Sultan Alparslan Türklüğün vatan şerefidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türklüğün kurtuluş simgesidir.

30 Ağustos Zaferi Türk milletinin diriliş ve yükseliş nişanesidir. Ve sonsuza kadar da böyle kalacaktır.

Türk milletinin sinir uçlarına basmanın şiddetli sonuçları olacağını görmeyen, göremeyen, görse bile önemsemeyenler şunu bilsinler Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olur.

Herkes bilmelidir ki, baktığımız yer Kocatepe, bastığımız yer Dumlupınar, bayraklaştığımız yer Anadolu’dur.

30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Savaşı’nın nihai mükâfatı olan kutlu zaferimizi asla lekeletmeyeceğiz, dün gömdüklerimize bugün boyun eğmeyeceğiz.

Zaferimiz kutlu olsun, dileriz ki, nice büyük zaferler müstakbelde aziz milletimizle buluşsun.

Bugün Türk milletinin bütün dünyaya meydan okuduğu İstiklal Savaşımızın son adımı olan 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nden zaferle çıkışın 99. yıldönümüdür.

Tarihteki zaferlerimizin hepsi milli gönüllerin birleşmesiyle gerçekleşmiştir.

30 Ağustos, Türk vatanını tahakküm altına almak isteyen müstevlilerin bozguna uğratıldığı kutlu bir gün olarak tarihe geçmiştir.

Türk milleti istiklal ve istikbaline sahip çıkmış, kendi geleceğine bizzat kendisinin yön vereceğini aziz varlığının kefaretiyle göstermiştir.

30 Ağustos; köşeye sıkışmış, işgale uğramış, bağrı delinmiş, bitkin düşmüş, darda kalmış, şehit olmuş, canı yanmış bir milletin neleri başarabileceğini, hangi güçlük ve zorlukları aşabileceğini net olarak göstermiştir.

Bilinmesi gerekir ki; 30 Ağustos ruhu milli vicdanda hala canlıdır.

Bu ruh zulme karşı güvenlik zırhı, hıyanet ve melanete karşı en emin sığınak ve direnç kaynağıdır.

Unutulmasın ki; bu vatan için, bu millet için, bu şanlı bayrak için candan, yardan ve serden vazgeçmeye hazır ve kararlı olan Türk milleti Anadolu’nun yenilmeyecek muazzam gücüdür.

Ecdadımızın kahramanlık ve fedakârlıkları, bizlere emanet ettikleri milli ve manevi kazanımların yaşatılması hem övüncümüz, hem de muhafaza konusunda yeminli olduğumuz tarihi görevler arasındadır.

Türk milleti aleyhine olacak şekilde gittikçe daralan küresel emperyalist çemberi kıracak basiret ve yeterliliktedir.

Hiç kimse ülkemiz ve milletimiz üzerinde yanlış hesaba yeltenmemeli, sabrımızı daha fazla test etmeye kalkışmamalıdır.

Türk milleti dün olduğu gibi bugün ve yarın da bekasına sahip çıkacak, aziz vatan üzerinde sinsi plan yapanların tezgâhlarını bozarak başlarına geçirecek cesaret ve dirayettedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurucu kahramanları; büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnet duygularımla yad ediyor, Allah hepsinden razı olsun diyoruz.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2021, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103