Başkan Aytaç: Her alanda yapacağımız projelerle yolumuza devam edeceğiz

Elazığ Vefa-Der Gençlik Kolları, Gençlik Merkezi’nin düzenlediği “Şehirler ve Kültürler” projesi kapsamında Elazığlı gençleri yaşayan tarih Mardin’e götürdü.

Başkan Aytaç: Her alanda yapacağımız projelerle yolumuza devam edeceğiz

Vefa-Der Gençlik Kolları, tüm Türkiye’de olduğı gibi Elazığ’da da gençlere dokunmaya devam ediyor.

Elazığ Vefa – Der Gençlik Kolları, Elazığ Gençlik Merkezi’nin her sene olduğu gibi bu sene de düzenlediği “Şehirler ve Kültürler” projesi kapsamında yaşayan tarih Merdin’e götürdü.

“HER ALANDA YAPACAĞIMIZ PROJELERLE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Göreve geldiği günden beri başarılı çalışmalara imza atan Vefa - Der Gençlik Kolları Genel Başkanı Umut Aytaç, “Tarihimizin görseli olan Mezopotamya’nın, beşiği tarihi kentimiz Mardin’deyiz. Gençlerimizin tarihi, kültürel açından gelişimi noktasında bizzat müşahede edebilmeleri ve gelişimlerine katkıda bulunmak adına Elazığ Gençlik Merkezimizin projesiyle Mardin gezimizi düzenledik. Mardin ilimiz gerek Selçuklular ve Artuklular, gerekse Osmanlı döneminde kazanımları, korunan tarihi ile güzide ülkemizin tarihini canlı canlı yaşamasına vesile olmuştur. Vefalı Gençliğin geçmişinden mayalanarak örf, adet ve Türk İslam medeniyeti şuuru ile gelişmeleri için her alanda yapacağımız projelerle yolumuza devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7