Başkan Dumandağ’a Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketi Verildi

TOBB camiasına ve ülke ekonomisine hizmette bulunan delegelere hizmet şeref belgeleri ve plaketleri verildi. Programda Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, hizmet şeref belgesini ve plaketini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Başkan Dumandağ’a Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketi Verildi

TOBB camiasına ve ülke ekonomisine hizmette bulunan delegelere Hizmet Şeref Belgeleri ve Plaketleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin de katılımlarıyla TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen törende verildi.​

Törene Elazığ’dan da Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, yönetim kurulu üyeleri, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu plaket alacak iş dünyası insanlarının kıymetlerini her zaman minnet ve takdirle anacaklarını söyledi.

“ÜYELERİNİZİN OYLARIYLA SANDIKTAN ÇIKAN SİZLERİN HER BİRİNİ AYRI AYRI TEBRİK EDİYORUM”

Programda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ben sandığa, seçime, temsile inanan birisiyim. Üyelerinizin oylarıyla sandıktan çıkan sizlerin her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bizim gözümüzde ülkemizin reel ekonomisini, üretimini, yatırımını istihdamını, 81 ilimizin oda, borsa yönetim kurulu ve meclis başkanlarıyla genel sekreterlerinden oluşan işte bu hazırun temsil ediyor." diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım da son iki yıldaki ekonomik gelişmeleri hatırlatarak, büyük kriz senaryoları üretilirken, aldıkları kararlarla ekonomiyi canlandırdıklarını söyledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise konuşmasında, dünyayla rekabet edebilmek için istikrar ve güvene ihtiyaç olduğunu belirterek, "Erdem, irade ve cesaretle Türkiye'yi kimin şaha kaldıracağını iş dünyamız iyi bilir. Birlikte daha güçlü bir Türkiye'ye doğru yola devam" ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından TOBB'daki 10, 20 ve 30'uncu yılları dolayısıyla üyelere hizmet şeref belgesi takdim edildi.

Programda Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ da hizmet şeref belgesi aldı. Dumandağ, belgesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7