Başkan Gel: Bakırıyla Ünlü Maden Şimdi Altını İle Ünlü Olacak

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü tarafından Elazığ’da yapılan inceleme ve saha çalışmalarında altın ve çok güçlü bakır rezervi bulundu. MASSAD Kurucu Başkanı Feti Ahmet Gel, bakırıyla ünlü maden şimdi altını ile ünlü olacak” dedi.

Başkan Gel: Bakırıyla Ünlü Maden Şimdi Altını İle Ünlü Olacak

Bir süredir Elazığ’da çalışmalarını sürdüren Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü oldukça önemli maden rezervlerine ulaştı.

Ülkeye katkısının oldukça yüksek olması beklenilen rezervler Alacakaya ilçesi Aşağısığık köyü ile Maden İlçesi Kısabekir köyü bölgesi arasında bulundu.

Bulunan rezervlerin 30 tona yakını altın, 700 bin tona yakınının ise bakır olduğu öğrenildi.

MASSAD kurucu başkanı Feti Ahmet Gel, Bakırıyla ünlü Maden şimdi altını ile ünlü olacak diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

GEL: 10 MİLYAR DOLARLIK BİR GELİRİN ELDE EDİLMESİ SÖZ KONUSU

MASSAD kurucu başkanı Feti Ahmet Gel, “Maden’de altın çıktı. Bakırı ile ünlü Maden şimdi altını ile ünlü olacak. Alacakaya’da da altın çıktı. Aslında Maden’in Alacakaya arasındaki alanda 2018 yılında Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu çalışmalar neticesinde büyük oranda altın ve bakır rezervi çıktı. Demir rezervleri de çıktı ama burada önemli olan altın ve bakır oranının yüksek olması. 2 bin 700 kişinin çalışabileceği bir tesisin kurulması şuanda gündemde. 10 milyar dolarlık bir gelir elde edilmesi söz konusu” diye kaydetti. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 19:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Çavuş
Ahmet Çavuş - 1 hafta Önce

İnşAllah öyledir son zamanlarda ülkemizde adete altın gümüş bakır krom doğal gaz petrol fışkırmaya başladı insanın aklına gelmiyor değil yine gündem değiştirme mi

Mehmet Ali
Mehmet Ali - 1 hafta Önce

Bu adam bu bölgeden yani Maden Alacakaya ve Sivrice den bir aday çıksında isterse HEP den olsun destekleyelim diyen adamdır. Bundan hayır gelmez bu memlekete bu yine REKLÂM peşindedir.

Kenan
Kenan - 1 hafta Önce

Dileriz doğru olsun, Elazığ ve Ülkemiz kazançlı olsun. Elazığ olarak olayı ciddiyetle takip etmeli takip ettirmeliyiz.

SIRADAKİ HABER

banner103