Başkan Gülbasan, Bakandan Sözü Aldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz günlerde Elazığ’a gelerek bir takım ziyaretlerde bulunmuştu. Ziyaretlerinde muhtarlarla da bir araya gelen Bakan Selçuk, muhtarların sesine kulak verdi. Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Murat Gülbasan gerçekleştirdikleri toplantıda gelişmemiş mahallelerdeki okulların gündeme geldiğini ve bu okullar için bir an önce gerekenin yapılacağı müjdesini verdi.

Başkan Gülbasan, Bakandan Sözü Aldı

Geçtiğimiz günlerde Elazığ’a gelerek bir takım ziyaretler gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, muhtarlarla düzenlenen toplantıda bir araya gelmişti.

Toplantının detayları ile ilgili bilgiyi Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Murat Gülbasan verdi.

GÜLBASAN: BAKANIMIZ DOĞRU BİR TEŞHİS KOYMUŞTUR

Başkan Murat Gülbasan, “Muhtarlar adına ben ve diğer Dernek Başkanımız Sayın Bakanımızla bir görüşme yaptık, çok da olumlu geçti. Sayın Bakanımıza biz kendisine kenar mahallelerdeki eğitim durumunun kötü olduğunu, ayrıca bu kenar mahallede olan okullarımızın çoğunun yıkık olduğunu, anaokullarımız var özellikle bu anaokullarının çoğu eski okullar. Buralarda eğitimin çok ağır gittiğini kendisine bildirdik. Kendisi de bize ok haklı olarak ‘haklısınız’ dedi. Ondan sonra söz alarak kürsüye çıktığında bizim konuştuğumuz meseleleri vurgu yaptı ve dedi ki inşallah önümüzdeki süreçte biz bu kenar mahallelere artık şehrin içinden değil de kenardan başlayıp eğitime destek vermemiz lazım. Bakanımız doğru bir teşhis koymuştur” ifadelerini kullandı.

GÜLBASAN: EĞİTİMİN KENAR MAHALLELERDEN BAŞLATILMASINI İSTİYORUM

Başkan Gülbasan, “Kenar mahallelerdeki okulların geliştirilmesi lazımken burada şehir merkezindeki okullar gelişiyor ama kenar mahalledeki okullarımız maalesef gün geçtikçe daha geriye gidiyor. Ben buradan Sayın Valimize, Sayın Milli Eğitim Müdürümüze seslenmek istiyorum; eğitimin kenar mahallelerden başlatılmasını istiyorum, kenar mahallelerdeki okulları onarmalarını istiyorum, kenar mahalledeki okulların eğitim seviyesinin daha yüksek olmasını istiyoruz. Bu bir tek benim talebim değil. Biz Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği olarak böyle bir talebi Bakanımıza ilettik. Bakanımızda bize bu konu hakkında haklı olduğumuzu söyledi ve ‘en kısa sürede kenardan başlayarak şehre doğru eğitimi yarmamız lazım’ dedi. İnşallah yetkililer bu konuda duyarlı olur. Kenar mahalledeki okullarımıza büyük destekler vererek şehirler aynı seviyeye getirirler” şeklinde konuştu.

HABER: SITKI TAŞEL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103