Başkan Gürgöze'nin Ziyaretleri

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, yönetimi ile birlikte hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu. AK Parti heyetinin ilk durağı Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Misafirlerini ağırlayan ETSO’nun yeni Başkanı Asilhan Arslan, AK Parti İl yönetiminin, şehrin tüm dinamikleri ile diyalog halinde olduğunu kaydetti.

 

“YENİ PROJELER ÜRETME NOKTASINDA BİZLERLE BİRLİKTE OLACAKLARDIR”

Başkan Arslan yaptığı konuşmada, “AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze AK Parti’yi şehrin tüm dinamikleriyle diyalog halinden, tüm sorunların tespitlerinde sürekli sahada gören ve çözüm üreten olarak biliyoruz. İnanıyoruz ki,  bizim yeni dönemde, görev yaptığımız süre içinde de kendileri ve yönetimleri şehrin tüm sorunlarına çözüm üretme, değer katma aynı zamanda yeni projeler üretme noktasında bizlerle birlikte olacaklardır. Birlikte sahada şehrimizi daha iyi noktalara taşımak için el birliğiyle çalışacağız. Kendilerine bu nazik ziyaretlerinden dolayı şahsına ve yönetimine teşekkürlerimizi arz ediyoruz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze de, yeni başkan Arslan’ın hayırlı işler yapacağından hiç şüpheleri olmadığını ifade ederek, Cumhurbaşkanlığı sistemini değiştiren 16 Nisan referandumunun yıldönümünde bu sisteme değindi.

 

“BÖLGESEL VE KÜRESEL GÜÇ OLMA YOLUNDA ADIM ADIM İLERLEMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Gürgöze yaptığı açıklamada, “Hayırlı hizmetler yapacağından hiç kuşku taşımadığımız Asilhan Bey ve yönetiminin Elazığ’ımıza çok önemli hizmetlerde bulunacağına inanıyor ve tekrar başarılar diliyorum. Tebrik ediyorum. Bugün aynı zamanda bizim için, ülkemiz için çok önemli olan bir gün. Geçen yıl bir gün öncesinde 16 Nisan referandumunda ülkemiz, milletimiz, halkımız yeni bir Cumhurbaşkanı hükümet modelinin onayını verdi. Bizler AK Parti olarak milletimiz adına, milletimizle birlikte bu haklı gururu tam bir yıl önce bugün yaşamıştık. Milletimize bu haklı gururu, onuru yaşattığı için tekrar şükranlarımızı arz ediyoruz. Milletimizle siyaset yapmaya, milletimizle var olmaya, milletimize hizmet etmeye bizlere destekleri olduğu sürece devam edeceğiz. Biz AK Parti olarak Allah’ın izni, milletimizin desteği, halkımızın duası arkamızda olduğu sürece bu millete daha çok hizmet etmeye, bu milletle daha çok yol yürümeye ve bu milleti temsil eden tarihi misyonuna sahip şekilde bölgesel ve küresel güç olma yolunda adım adım ilerlemeye devam ediyoruz” diye konuştu.    

 

“TÜRKİYE’NİN EKONOMİK ANLAMDA ÇOK ÖNEMİ BİR BÜYÜME TRENDİ ORTAYA KOYDUĞUNA ŞAHİTLİK EDİYORUZ”

Sivil Toplum kuruluşlarını önemsediklerini ifade eden Başkan Gürgöze, ekonomiğe değinerek, “Tüm sivil toplum kuruluşlarını çok önemsiyoruz. Ticaret odalarını daha çok önemsiyoruz. Ekonominin lokomotifini teşkil ediyorlar. İş dünyasında istihdam oluşturan, üretim yapan, yatırım yapan iş dünyasının temsilcileri buradalar. Özellikle son zamanlarda küresel anlamda, ekonomik krizlerle boğuşulan bir dönemde ülkemizin ekonomisinin istikrarlı, sürekli büyüme trendi gösteren bir performans göstermesini de çok önemli ve değerli buluyoruz. Bir taraftan savaş ortamında hemen yanı başımızdaki komşumuzdaki sorunla, terör örgütlerine yönelik operasyonumuz devam ederken öte taraftan da Türkiye’nin ekonomik anlamda çok önemi bir büyüme trendi ortaya koyduğuna şahitlik ediyoruz” şeklinde konuştu.  

İl Başkanı Gürgöze programı kapsamında Ticaret Borsası’nı da ziyaret etti. AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ziyarette yaptığı değerlendirmede, AK Parti hükümetinin tarıma ve hayvancılığı büyük destek verdiğini ifade etti.

“HÜKÜMETİMİZİN YAPTIĞI ÇALIŞMALAR BU DESTEKLERİN GİDEREK ARTACAĞINA İŞARET EDİYOR”

Gürgöze şöyle konuştu: “Ülkemizin özellikle son dönemlerde AK Parti iktidarıyla birlikte sizin iştigal alanınız olan hayvancılık ve tarıma çok önemli destekler veriyoruz. Tarım TKDK desteğiyle başta olmak üzere diğer tüm kurumlarla kurulduğun günden bugüne kadar, iktidara geldiği 2002 Kasım’ından bugüne kadar çok önemli destekler veriyor. Tarıma, hayvancılığa, organize sanayi bölgelerine, entegre tesislerin kurulmasına ve müteşebbis ruhunu daha güçlü hale getirmek için hükümetimiz çok önemli destekler veriyor. Bundan sonraki süreçlerde de hükümetimizin yaptığı çalışmalar bu desteklerin giderek artacağına işaret ediyor. Ülkemiz bir tarım ve hayvancılık ülkesi. Organik tarımın çok yoğun şekilde yapılabileceği, aynı anda 4 mevsimin yaşanabildiği bir ülkeyi Allah-u Teala bize nasip etmiş. Dolayısıyla bu coğrafyada yaşayan bizlerin bu manada çok önemli bir avantaja sahip olduğumuzu, bu avantajımızı da üretime, yatırıma, istihdama dönüştürmemiz gerektiğine inanıyoruz.”

Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ da, AK Parti’yi tüm projelerde yanlarında gördüklerini ifade etti.

 

“TALEPLERİMİZİN HİÇBİRİSİNİ GERİ ÇEVİRMEDİNİZ”

Dumandağ konuşmasında, “Kendisi il bakanı olduğundan bugüne kadar biz Ticaret Borsası olarak her zaman sizin desteğinizi arkamızda gördük. Bundan sonra da göreceğimizden bir tereddütümüz yok. Biz sivil toplum kuruluşları olarak üyelerimizin, memleketimizin ihtiyaçlarını proje haline getirip sizlere sunuyoruz. Sizin destekleriniz olmadan, siyasilerin destekleri olmayınca biz kendi başımıza bir şey yapacak güçte değiliz. Siz bugüne kadar bizim size getirdiğimiz taleplerimizin hiçbirisini geri çevirmediniz. Geçen günler de Ankara’da sayın valimle, milletvekillerimizle, belediye başkanımlar, sizlerle bir araya gelmiştik. O gün Elazığ’da yapılacak besi organize sanayinin kararı alındı. Siz olmayınca biz tek başımıza bir şey yapamayız. Sizin aldığınız bir kararla bugün bir yola devam ettik. Bugüne kadar besi organize sanayiyle ilgili bir bilgi vermek istersem 200’ün üzerinde başvurular var. Bunun 60’a yakını taahhütname verdiler” ifadelerini kullandı.

“ULUSAL ANLAMDA SES GETİRECEK YAYINLARIN YAPILDIĞI BİR İLDEYİZ”

Heyetin bir sonraki durağı ise yeni yönetim oluşan Kanal 23 Televizyonu oldu.

Ziyarette konuşan AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, şehrin medya yönünden geçmişi olan bir il olduğunu kaydederek, “Hayırlı olsun dileklerinde bulunmak, başarılar dilemek üzere buradayız. Öncelikle Doruk medya grubu içinde Kanal 23 televizyonunun da bulunduğu ulusal alanda yayın yapan hatta uluslararası uydu aracılığıyla yayın yapan bir televizyonumuzu ziyaret etmiş bulunmaktayız. Hem sanat hem kültür hem de medyanın çok yoğun olduğu, çok sayıda gazetenin bulunduğu, yerel yayınların olduğu ve ulusal anlamda ses getirecek yayınların yapıldığı bir ildeyiz.  Daha önceden Kanal Fırat ve Kanal E, özellikle Kanal Fırat ulusal manada yayın yapıyordu. Çok yaygın ağı vardı. Sonra Kanal 23 aynı ağa taşındı. Sonrasında da hem değişen yeni yönetimiyle hem de sahibiyle Kanal 23 Elazığ’a yeni bir soluk getirecektir” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mert 11 ay önce

Sayın Gürgöze, hükümetinin tarıma ve hayvancılığa büyük destek verdiğini ifade etmiş. Çok güldüm. :-) Sanırım haberi yok, biz samanı ve diğer bir sürü gıdayı dışarıdan ithal ediyoruz. Hayvancılığımız da yok. Etleri dışarıdan alıyoruz. Falan filan. :-)

banner7

banner6