Başkan Gürgözeler, Memur ve Emekliye Yapılan Zammı Değerlendirdi

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Servet Gürgözeler TÜİK’in verilerini ve Memur ve emeklinin maaşına yapılan zammı değerlendirdi.

Başkan Gürgözeler, Memur ve Emekliye Yapılan Zammı Değerlendirdi

TÜİK’in verilerine göre son 12 aylık enflasyon yüzde 64,27 olarak açıklandı. Memur ve emeklinin maaşına yüzde 25 zam yapılacağı açıklandı.

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Servet Gürgözeler açıklanan enflasyon verileri ve yapılan zamma ilişkin değerlendirmede bulundu.

GÜRGÖZELER: BU GİDİŞATI SANDIK DEĞİŞTİRECEK

Başkan Gürgözeler; “Gelişmiş ve ekonomisi iyi olan toplumlarda insanlar devletine, milletine olan üretkenliğinin bir hizmet bedeli olarak ekonomik ve sosyal sınıf açısından rahatlatılır ve imkanları o anın yaşam şartları seviyesine yükseltilirken, ülkemizde ise bu şekilde bir geçim hayatta kalma mücadelesine dönüşmüş yapılan son zamlar, ülkesi için çalışan insanımızı adeta açlığa mahkum bırakmıştır. TÜİK son rakamları açıklamış bu rakamlarla 84 milyonun gözünün içine bakarak " ülkenin ekonomisi çok iyiye  gidiyor" mesajı vermiştir. Peki bu mesajda gerçeklik payı var mıdır? Tabii ki hayır, sokaktaki vatandaşımız Ne diyor? "mutfağımızda ve  cebimizde yangın var, bir hafta önce aldığımız bir gıda maddesini bir hafta sonra daha yüksek fiyata alıyoruz.  Aldığımız para gelen zamlarla  anında eriyor, paramız pul oluyor" diyor. Yeni yılla birlikte gelen zamlar,  hepimizin cüzdanında ki parayı yok etmiş, insanların en temel ihtiyacı olan giyim, gıda ve sağlık giderleri karşılanamaz  hale gelmiştir. Sağlık harcamalarında ise, İlaca yapılan zam ne kadardır diye baktığımızda Aralık ayında resmi gazetede yayınlanan zam oranı %36. 77 olmuş ve Şubat ayında yapılacak zam oranı erkene çekilmiştir. Şimdi ilaca bile bu kadar yüklü zam geliyorken enflasyon oranının %64 te kalması manidardır. Ne asgari ücretteki artış, nede memur ve emeklinin maaş artışı şu şartlarda insanlarımızı rahat yaşatmaya yetmemektedir. Elimize aldığımız her şey %100 ün üzerinde zamlanırken enflasyon nasıl %64lerde kaldı merak ediyoruz? Yazıktır, günahtır İYİ Parti olarak diyoruz ki, bu gidişatı sandık değiştirecek" İfadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109