Başkan Gürkan’ın Açıklamasına Palulu Makinist Mahmut Kaya’nın Babası Fettah Kaya Tepki Gösterdi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın tren kazasıyla ilgili yaptığı açıklamaya, kazada hayatını kaybeden Palulu Makinist Mahmut Kaya’nın babası Fettah Kaya tepki gösterdi. Kaya açıklamasında, “Büyükşehir Belediye Başkanının yaptığı bu açıklama kamuoyunu yanlış bilgilendirmektedir. Bu durum ailemizi derinden yaralamıştır” dedi.

Başkan Gürkan’ın Açıklamasına Palulu Makinist Mahmut Kaya’nın Babası Fettah Kaya Tepki Gösterdi

Malatya'nın Battalgazi ilçesi Kemer Köprü mevkiinde 2 yük treninin kafa kafaya çarpışması sonucu iki kişi hayatını kaybetmiş ve iki kişi de yaralanmıştı.

Yaşanan tren kazasına yönelik Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan açıklamalarda bulunarak, kazaya karışan yük treninin sevk emri almadan yola koyulduğunu iddia etmişti.

GÜRKAN: MALATYA’DA ÇIKAN TRENİN SEVK EMRİ OLMADAN ÇIKTIĞI ŞEKLİNDE BİR BİLGİ ULAŞTI

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan kaza ile ilgili, “Geçtiğimiz günlerde Kemerköprü mevkiinde meydana gelen tren kazasında hayatını kaybeden makinistlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Temennimiz odur ki bundan sonraki süreçte bu tür kazaların önüne geçebilmek için gerekli teknolojik çalışmaların yapılmasıdır. Büyükşehir Belediyesi olarak yapmış olduğumuz çalışmalarda Devlet Demir Yolları ve diğer kurumlarımızla birlikte istişare ederek hizmetlerimizi yapıyoruz. Yaşanan bu acı olaydan dolayı TCDD Yolları başta olmak üzere Malatya 5. Bölge Müdürlüğümüzün ve bütün Makinistlerimizin başı sağolsun. Allah sabırlar versin. Aldığım bilgi doğrultusu içerisinde yine, Elazığ’dan gelen normal sevkli tren, ama Malatya’da çıkan trenin sevk emri olmadan çıktığı şeklinde bir bilgi ulaştı. Haliyle yoldan bir tanesi izinli gelip diğeri izinsiz çıkınca da bu mevkide iki tren karşı karşıya geliyor” demişti.

Bu açıklama demiryolu çalışanları başta olmak üzere birçok kişi tarafından tepki gördü.

Kazada hayatını kaybeden Palu`da ikamet etmekte olan Mahmut Kaya’nın babası Fettah Kaya da, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yapmış olduğu açıklamaya tepki gösterdi.

KAYA: YAPTIĞI BU AÇIKLAMA KAMUOYUNU YANLIŞ BİLGİLENDİRMEKTEDİR

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Mahmut Kaya, "Malatya’da meydana gelen tren kazasından sonra Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yaptığı basın açıklamasında Malatya’dan hareket eden trenin sevk emrinin olmadığını açıklamıştır. Savcılık ve bilirkişilerinin incelemeleri sonlanmadan Büyükşehir Belediye Başkanının yaptığı bu açıklama kamuoyunu yanlış bilgilendirmektedir. Bu durum ailemizi derinden yaralamıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.” ifadelerine yer verdi


Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 13:36
banner97
YORUM EKLE
YORUMLAR
elazığlı
elazığlı - 5 ay Önce

malatya malatya ......... k.....f......k malatya anlayan anladı.bunların alayı fıssssssssssssss

SIRADAKİ HABER

banner7