Başkan Hacıoğulları: “Bu yıl en çok domates ve biber kazandırdı”

2022 yılında arpa ve buğday için belirlenen fiyatın çiftçiyi memnun ettiğini belirten Elazığ Ziraat Odası Başkanı İbrahim Hacıoğulları, Elazığ’da en çok biber ve domatesten kâr edildiğini açıkladı.

Başkan Hacıoğulları: “Bu yıl en çok domates ve biber kazandırdı”

Elazığ Ziraat Odası Başkanı İbrahim Hacıoğulları, Elazığ’da en çok hangi sebzenin kâr ettiğini açıkladı.

HACIOĞULLARI: “BİZ ARPA VE BUĞDAYDAN KAR ETTİK”

Elazığ Ziraat Odası Başkanı İbrahim Hacıoğulları, 2022 yılı arpa ve buğday fiyatlarının çiftçiyi memnun ettiğini belirterek, “Biz arpa ve buğdaydan kar ettik. Çok memnunduk. Devletin verdiği fiyat çok iyiydi. Geçen sene çok kar ettik.” dedi.

HACIOĞULLARI: “HİÇ KİMSE BU SENE DOMATES VE BİBERDEN ZARAR ETMEDİ”

Elazığ’da en çok biber ve domatesten kar edildiğini aktaran Başkan Hacıoğulları, 25 bine yakın domates hasat edildiğini söyleyerek, “Bu sene Elazığ’da domates ve biber büyük bir prim yaptı. 25 bin tona yakın domates ürettik. Hiç kimse bu sene domates ve biberden zarar etmedi.” ifadelerini kullandı.

HACIOĞULLARI: “AMERİKA’YA KADAR GÖNDERDİK”

Hacıoğulları, 3 bin 500 ton domatesin Amerika’ya ihraç edildiğini ifade ederek, “Bu sene domates ve biber Elazığ’da çok kazandırdı. Diğer vilayetlerde de kazandırdı. Elazığ’a, Malatya’ya, Adıyaman’a, Antep’e verdik. Birde 3 bin 500 ton kurutma yapıp Amerika’ya kadar gönderdik.” açıklamalarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2022, 18:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109