Başkan Işıkver: "TYP’liler İçin Hassasiyete Davet Ediyoruz"

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver TYP’liler için hassasiyete davet ediyoruz diyerek basın duyurusu yayımladı.

Başkan Işıkver: "TYP’liler İçin Hassasiyete Davet Ediyoruz"

İlimizde yaşanan deprem sonrasında işe başlatılan ve görev süreleri bu hafta sonunda nihayet bulacak olan TYP’li hemşehrilerimizin durumu ile alakalı yapmış olduğumuz çağrının vatandaş bazında ciddi karşılık bulmasına karşın ilimiz siyasileri tarafından görmezden gelinmesi gerek bizleri gerekse de İŞKUR bünyesinde TYP kapsamındaki kardeşlerimizi derinden üzmektedir.

Şehirde meydana gelen önemli önemsiz her konuda görüş beyan eden, çoğu kez faydası olmadığını bildiği halde toplum hassasiyetlerini kaşımak maksadıyla tribüne oynayan bazı muhalif siyasilerin de, ittifak ortağımız iktidar partisi milletvekillerinin de bu husustaki sessizliği; şehrimizin karşı karşıya kaldığı problemler karşısındaki çaresizliğini de maalesef ortaya koymaktadır.

Depremden bugüne milyarlarca lira harcayarak şehrimizin yaralarını sarmaya çalışan merkezi idarenin dikkatinin yaklaşık bin haneyi ilgilendiren bu konuya çekilmesi ve yapılan mega harcamaların yanında cüzi sayılabilecek bir harcama kaleminin aktarılmasıyla çözülebilecek olan bu konunun gözardı edilmesi, hem mantığımızı zorlamakta hem de vicdanlarımızı incitmektedir.

Belediye, İl Özel İdaresi, AFAD vb kurum ve kuruluşların bünyesinde çalışan ve işe devam etmelerinin çok önemli ve kıymetli olduğunun ilgili kurum müdürlerince de tasdik edildiği bu kardeşlerimizin feryadını duymak ve ilgili makamlara iletmek, şehir siyasetinin aziz şehrimize ve bu kardeşlerimize borcu olduğunu da açıkça ifade etmekten imtina etmeyeceğimizi ve bu konuda yaşanması muhtemel mağduriyetlerin sorumlularını da her daim gündemde tutacağımızın bilinmesini isteriz.

Dünyayı kasıp kavuran pandemi sürecinin yarattığı global ekonomik daralmanın yanı sıra, 24 Ocak Depreminin ilimizde yarattığı olağanüstü koşulları da gözönünde bulundurarak, bu kardeşlerimizin işten çıkarılması ile oluşacak olan sosyo-ekonomik travmanın vicdani sorumluluğu hepimizin omuzlarında kalacak, bu vebal hepimizin olacaktır.

Cumhur İttifakının Saygıdeğer Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sn.Zehra Zümrüt Selçuk Hanımefendi’ye bu husustaki mağduriyetin arz edilmesi ve bahse konu bu durumun ortadan kaldırılması gayesiyle kendisinden yardım istenilmesi noktasında, ilimiz siyasilerinden, bu kardeşlerimiz adına gayret beklediğimizi bir kez daha ifade ediyor, yetkilileri sorumluluğa davet ediyoruz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Savaş
Savaş - 2 yıl Önce

Cumhur ittifakı hemen hallederler...memleket köye döndü köye ...açıklamadan ve sözden başka ne var ...garibim sahipsiz Elazığ ...

B.k.
B.k. - 2 yıl Önce

Sayın başkanım bu gösterdiğiniz duyarlılığı ve alakayı orta hasarlilara göstermemizi ve dile getirmenizi bekliyoruz. Daskı olan orta hasarlılara ilgili hiçbir çalışma yapılmadı. Kentsel dönüşüme sokmayı müjde olarak verdiler.

B.k.
B.k. @B.k. - 2 yıl Önce

Zaten orta hasarlilar kentsel dönüşümden faydalanabiliyordu. Müjde değildi. Belediye harç almayacak diyorlar o da 4 bin tl civarı daire başı. Vatandaş daskı varken neden krediye mahkum edilsin. Lütfen sesimiz olun. Başarılar

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109