Başkan Kangal’ın Durağı Alacakaya İlçesine Bağlı Köyler Oldu

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal il yönetimi ile birlikte Alacakaya İlçesine bağlı köyleri ziyaret etti. Köy halkı ile bir araya gelen Kangal sorun ve talepleri dinledi.

Başkan Kangal’ın Durağı Alacakaya İlçesine Bağlı Köyler Oldu

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal il yönetimi ile birlikte Alacakaya ilçesine bağlı köyleri ziyaret etti.

Köy halkı ile bir araya gelen Kangal sorun ve talepleri dinledi.

KANGAL: YÖNETİCİLERDEN ACİL BİR İYİLEŞTİRME BEKLİYORLAR

Ziyaret sonrası değerlendirmelerde bulunan Başkan Kangal, “Partimiz kurulduğundan itibaren bu pazar seçim olacakmış gibi devam eden çalışmalarımızda bu haftaki rotamız Alacakaya ilçemizin köyleriydi. Şehrimizin en uzak köşesinde dahi yaşayan insanımızın sorunlara kulak vermeyi, vatandaşlarımızın taleplerini iletmeyi görev biliyoruz. Ziyaretlerde yaptığımız görüşmelerde özellikle yörede çok sayıda bulunan Korucu görevindeki vatandaşlar,  sosyal ve ekonomik hakların yetersizliğinden şikayetçi olduklarını, hükümetten yeterli desteği görmeden ayrımcılığa tabi tutulduklarını söylüyorlar. Bu konuda yöneticilerden acil bir iyileştirme bekliyorlar. Buradaki vatandaşlarımız, kendi topraklarından çıkarılan değerli yer altı kaynaklarının zenginliğinden faydalanamadıklarını, taşı toprağı maden olan bu yörenin hak ettiği yatırımları bir an önce alması gerektiğini haklı olarak dile getiriyorlar. Ayrıca İlçeye bağlı Esenlik ve Gürçubuk Köyleri civarında bundan birkaç yıl önce milyonlarca masraf harcanarak yapılan Esenlik Sulama Göletinin de atıl bir şekilde bırakıldığını gördük. Tamamlandığında,  1.760 dekar tarım arazisi sulanarak dekar başına binlerce TL gelir artışı ve milli ekonomiye milyonlarca lira katkı sağlanacağı söylenen bu yatırımın, öylece bırakılması civar köylerin en büyük mağduriyetlerinden biridir. Yetkililerin gerekli çalışmaları yaparak bu sulama göletini işler hale getirmesi,  o bölgedeki hemşehrilerimizin beklentileri arasındadır” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109