Başkan Karakuş: Hemşerilerimizi Dr. Fatih Erbakan’a Destek Olmaya Davet Ediyorum

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un geçtiğimiz günlerde bir programda yaptığı konuşmaya ilişkin açıklama yaptı.

Başkan Karakuş: Hemşerilerimizi Dr. Fatih Erbakan’a Destek Olmaya Davet Ediyorum

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un yaptığı konuşmaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

KARAKUŞ: SİYASİ DAVALARA HUKUKİ YORUM YAPILMAZ

Başkan Karakuş, “Sayın Milletvekilimiz Gürsel Erol, 10 Mayıs 2022 günü FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına konuk olmuş, programda, “CHP olarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu bilgi birikimi, devlet yönetimi, rahmetli Turgut ÖZAL’ın bütçe yaparken Kemal beye danışması ve bürokraside ki tecrübeleri nedeniyle partimizin doğal Cumhurbaşkanı adayıdır” şeklinde ifadelerde bulunmuştur. Aynı Gürsel EROL 2018 seçimlerinin kaybedilmesi üzerine Sayın Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet etmiş ve “ülke yönetimini hedeflemeyen, genel merkezi yönetmekle yetişenlere meydan okuyorum” diyerek Sayın Kılıçdaroğlu’na karşı oturma eylemi ile birlikte istifaya davet etmiştir. Şimdi sayın vekile soruyoruz, ülke yönetimi gibi bir hedefi olmayan, böyle bir amaç ve gaye içerisinde bulunmayıp CHP genel başkanlığına layık görülmeyen ve istifaya davet edilerek oturma eylemi gerçekleştirilen birinin, bugün Devletin Cumhurbaşkanı olabileceğini söylemek ve desteklemek nasıl bir çelişkidir. Her fırsatta devletçi olduğunu, devletin bütünlüğü ve itibarının her şeyin üzerinde olduğunu, millet ve devlet menfaatlerine ilişkin yerel ve genel konularda tatminkar ifadelerde bulunan ve bu duruşu ile gerek Elazığlı hemşerilerimiz gerekse de biz muhalefet partililer nezdinde samimi olarak bilinen ve yeri geldiğinde de övülen Sayın Gürsel Erol’un, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ nun; “Devlet katil değil, seri katil” , “sahi devlet katil olmak yerine kahraman olmayı seçseydi ne güzel olurdu” şeklinde devleti alenen katil ilan eden ve aşşağılayan paylaşımları nedeniyle mahkemece verilen kararın onanmasına karşı devletçi ve milletçi olduğunu söyleyen, kamuoyunda öyle görünen sayın vekil Gürsel EROL’ un sosyal medya hesabından; “Siyasi davalara hukuki yorum yapılmaz. İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu hakkında araçsallaştırılan yargı eliyle verilen karar yok hükmündedir!#CananKaftancıoğluYalnızDeğildir” şeklinde ki paylaşımı bizlere Elazığ’da gezip konuşan Gürsel Erol ile Ankara’daki ve sosyal medyada ki Gürsel Erol’un farklı kişiler olduğunu düşündürmektedir. Elazığ’da gezip devlet, vatan ve millet vurgusu yapan Gürsel Erol’un devlete katil diyen bir kimseyi savunması, devlete katil diyen birine mahkemece verilen cezayı yok hükmünde sayması sayın vekilin samimiyetsizliğini, Elazığlı hemşerilerimizin devlet ve vatan sevgisini kullanarak siyaset yaptığını açıkça göstermektedir” dedi.

KARAKUŞ: İKİ HUSUSUN CEVAPLANMASINI İSTİYORUZ

Başkan Karakuş, “En nihayetinde sayın vekilden iki hususun cevaplanmasını istiyoruz; Bir, 2018 de partiyi dahi yönetemediği için istifaya davet ettiğiniz biri bugün nasıl oluyorda vatandaşın içinde bulunduğu sıkıntıları çözecek kurtarıcı olarak görülüp ülkenin Başkanı olması ifade ediliyor. İki, Elazığ’da gezip dolaşırken devletçi, milletçi, vatansever söylemlerde bulunarak adeta devlete toz kondurmayan Gürsel Erol’a mı Elazığlı inanacak, yoksa “devlet katil değil, seri katil” şeklinde söylemlerde bulunan birine sahip çıkan, dahası bu şahıs hakkında verilen mahkeme cezasının yok hükmünde olduğunu söyleyen Gürsel Erol’a mı inanacak.  Sonuç olarak, mevcutta bulunan gerek iktidar gerekse de muhalefet milletvekilleri olsun bunların birbirinden farkları yok. Bir tarafta, yirmi seneden fazladır memleketin büyük desteğini almasına rağmen Elazığ ve sorunları söz konusu olduğunda etkisiz kalan, deprem sonucunda yapışan evlerin nasıl ne şekilde olması gerektiği yönünde irade dahi ortaya koyamayan, maden rezervlerinin adrese teslim verilmesine etkisiz kalan, yirmi yıldır sulama problemini çözemeyen ve daha sayamadığımız bir çok problemde etkisiz ve yetersiz kalan iktidar partisi milletvekilleri, diğer tarafta ise iktidar partisi vekillerinin pasifliğinden faydalanarak meydanı boş görüp nabza göre şerbet veren, dün kara dediğine bugün ak diyen, Elazığ’da devletçi, milletçi geçinip, develete katil diyenlere sahip çıkarak hem genel merkez hem Elazığ siyaseti yapan muhalefet milletvekilleri bulunmaktadır. Bu noktada çok kıymetli Elazığlı hemşerilerimize bir tarafta yağmur diğer tarafta dolu olduğunu söylüyor, yağmurdan kaçarken doluya tutulmanın bir faydasının olmayacağını ifade ederek, burada iş bitirme belgesi olan, ağır sanayi hamlelerini gerçekleştiren, faize, rantiyeye giden kaynağı milletin cebine aktararak işçiye, memura, emekliye %100 %150 ve %300 e varan zamlar veren, iktidar olması halinde dış borç almadan, ek vergi toplamadan yılda yüz milyar dolar kaynak üretecek projelerini hazırlayan, ilk beş yılda 81 ilimizin her birine en az bir ağır sanayi tesisi kuracak projesi hazır olan Yeniden Refah Partimizin kadrolarıyla ve üç yüz bini aşan inanan üyeleriyle ilimizi ve ülkeyi yönetmeye hazır olduğunu belirterek tüm hemşerilerimizi  partimize ve genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a destek olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2022, 19:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Görürsem söylerim
Görürsem söylerim - 2 ay Önce

Enflasyon almış başını gitmiş, alım gücü iyice düşmüş hele bunların derdine bak. Mevcut tabloyu sorgulayacaklarına hala Gürsel Erol derdindeler. 1 liralık ekmek 3 lira olmuş efendiiiiiiiiiiiiiiiii..

Elazığlı
Elazığlı @Görürsem söylerim - 2 ay Önce

Enteresan başlıklı arkadaş kusura bakma bahsettiğin ikinci parti de Elazığa hiç bir şey yapmadı. Hayat pahalılığı da cabası. Onun için onları hiç dinlemem.

Enteresan
Enteresan @Görürsem söylerim - 2 ay Önce

Bu yeniden refahı destekleyenler genelde yiyici tipler ama anlamadıkları orjinali olan ak parti dururken bunlara niye insanlar oy versin açıktan ak partiyi destekleyeceğiz diyorlar madem öyle neden yeni parti kurdunuz. Garip garip işler türkiyede başka hiç bir parti kalmasa bile bunlara oy vereceğime gider ak partiye oy veririm bunlara oy vermem. Kuruluş amacı kendini pazarlamak kendini satmak veya mevcudu desteklemek olan bir parti olabilir mi ya.. madem her şey çok iyi niye parti kurdunuz madem ki kötü niye eleştiri yapmayıp kemik kovalıyorsunuz demezler mi asama , orijinali (akp) dururken çakma size kim neden oy versin… elazığ ak parti il başkanı dururken biz beden senin tantananı dinleyek. Söylediğinin sanki bir ağırlığı var gibi

Sana mı inanacağız?
Sana mı inanacağız? - 2 ay Önce

Evet Gürsel Erol şu an Elazığın en iyi vekli. Sana mı inanacağız yoksa turfanda yemeyin 250 gram et alın, test yaptırın diyene mi inanacağız? Gerileme rekoru kırıyoruz, hayat pahalılığı almış gitmiş adam hala odunum odunum diyor.

Kör Cumo
Kör Cumo - 2 ay Önce

Babasinin partisi miras galmis Fetih efendiye.Saltanat suresin diye biz de size destek olalim.Bir bu eksukti

ersan bulut
ersan bulut - 2 ay Önce

Başbuğ Alparslan türkeşin çocukları ne yapabildi rahmetli Muhsin yazıcıoğlunun oğlu ne yapabildi rahmetli Turgut özalın oğlu ne yapabildi ya da Tayyib erdoğanın oğlu ne yapablir ki bu da babası gibi akılllı dürüst ileri görüşlü bir lider olsun.Geçin bunları.Bu saydıklarım bababalarının tırnağı etmez ülke mi yönetecekler.Ülkem kimlerin eline kalmış!

Madem oy veriyoruz bence en mantıklısı şuan bunlar
Madem oy veriyoruz bence en mantıklısı şuan bunlar - 2 ay Önce

Başkada yok

Avukatmış bide :)
Avukatmış bide :) - 2 ay Önce

Adamda biraz utanma olur ya adam bide avukat gelmiş böyle bir açıklama yapıyor. Parti kapatmaların bir zamanlar ki mağdurları şimdi asalım keselimci ali kıran başkesenler olmuşlar.. düpe düz siyasal hukuk işte … kalıbından utanır biraz insan.. geriye dönüp bakınca zamanında bunlara yapılanlar bunlara müstahakmış güç kendilerine geçince daha da zalim oluyormuş bu refahçılar baksanıza. Adam aynı düşüncede olmayan kimseye adalet falan istemiyor. Asılsın kesilsin istiyor. Bide avukat olacak.. avukatı böyleolan ülkede yaşanmaz imkanı olan kaçsın kurtarsın kendini çocuklarını..

Tam da
Tam da @Avukatmış bide :) - 2 ay Önce

"Siyasal islam" denilen işte tam bu, tarif ettiğiniz gibi. Vatandaşlar artık görüyor bunları.

Elazığlı gakgo
Elazığlı gakgo - 2 ay Önce

Ben destekliyim şahsen

Y ferah
Y ferah - 2 ay Önce

Malum şarlatan için tesbitlerin doğru.Ikinci kismi ise ucuz siyaset.Sende biliyorsun ki salgindan dolayı,devletin çalışma ve iş alemine yaptığı yardımlardan dolayı ödenek durumundan otelendi,hepsi bu.

Ercan
Ercan @Y ferah - 2 ay Önce

İşine gelmeyen şarlatan oluyor işine gelenler ağa, paşa oluyor öyle mi? Senin dörtlün ne oluyor? Hangi ödenekten bahsediyorsun? Yüzde 200 lük enflasyonu yazmak işine mi gelmedi? Alım gücünü yazmak işine mi gelmedi?


SIRADAKİ HABER

banner109