Başkan Koca: “ABD’yi ve onun başkanını kınıyorum”

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı M. Nafiz Koca, ABD tarafından yapılan Ermeni soykırımı açıklamasını kınadı.

Başkan Koca: “ABD’yi ve onun başkanını kınıyorum”

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı M. Nafiz Koca, ABD Başkanı Joe Bıden’ın, 1915 olaylarını soykırım olarak tanımlamasına  tepki gösterdi.

Başkan Koca, açıklamasında ABD’nin tarihi katliamlarla dolu bir devlet olduğunu hatırlatarak, ABD Başkanı Bıden’ın, Ermeni lobilerinin emir eri olduğunu kaydetti.

Başkan Koca’nın açıklamaları şöyle;

KOCA: “SÖZDE SOYKIRIM OLARAK TANIMLAMASI BİZİM İÇİN YOK HÜKMÜNDEDİR”

“ABD,  her zaman olduğu gibi aynayı kendi yüzüne tutup, yüce milletimizin tarihinde hiçbir zaman olmayan bir durumu varmış gibi göstermeye çalışmaktadır. Tarihi katliam ve soykırımlarla okunan ABD, şanlı milletimize atılmaya çalışılan çirkin bir iftirayı sahiplenmiştir. Ermeni lobilerinin emir eri olan ABD Başkanı Joe Bıden’ın,  1915 olaylarını sözde soykırım olarak tanımlaması bizim için yok hükmündedir.

KOCA: “ABD’Yİ VE ONUN BAŞKANINI KINIYORUM”

ABD Başkanı Joe Bıden‘ın, yapmış olduğu açıklamayı geri alması, girmiş olduğu bu yanlış yoldan geri dönmesi ve yüce milletimizden özür dilemesi gerekmektedir. Üç kıtaya, adaletle hükmetmiş bir neslin evlatları olarak dünyada eşine az rastlanır hoşgörü örnekleri gösteren ecdadımızla, gurur duyduğumuzu hatırlatırken ABD ‘ye öncelikle kendi yaptıkları katliamlarla yüzleşmeleri gerektiğini hatırlatmakta fayda görüyorum. 15 milyon Kızılderili’nin kanı üstüne devlet kuran, Hiroşima ve Nagazaki’ ye atom bombası atarak insanları toplu olarak katleden, Vietnam’da işlediği savaş suçları ile kendisinden nefret ettiren, Irak’ta ve Afganistan’da işlediği insanlık suçları ile adını tarihe kanla yazdıran katil devlet ABD’yi ve onun başkanını kınıyorum.

KOCA: “ÜLKEMİZİ ZAN ALTINA BIRAKMAYA ÇALIŞMAKTADIR”

Bütün dünyanın bildiğini bir kez daha tekrar etmemiz gerekirse; ecdadımız topraklarında yaşayan herkesi vatandaşı olarak görmüş ve vatandaşlık bağı ile kendisine bağlı olan bütün toplumlara ciddi bir hoş görü göstermiştir. O dönem, ülkemizi karıştıran emperyalist devletlerin şimdiki varisi olan ABD emperyalistliği miras aldığı dönemin devletlerinin yolundan giderek, bu tür içi boş ve yok hükmündeki entrikalarla ülkemizi zan altına bırakmaya çalışmaktadır. Ancak bu zırva niteliğindeki açıklama bizler için yok hükmündedir. “

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yav he he
Yav he he - 3 hafta Önce

Abd de nafiz kocayı soruyordu

SIRADAKİ HABER

banner103