Başkan Özçelik İçini Döktü

ASKON Elazığ Şube Başkanı Osman Özçelik düzenlenen bir toplantıda deyim yerindeyse içini döktü. Yaramız ağır diyerek, nitelikli eleman bulma konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.

Başkan Özçelik İçini Döktü

ASKON Elazığ Şube Başkanı Osman Özçelik nitelikli eleman bulma konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getiren açıklamalarda bulundu.

“Gençliğimiz çürüyor” dedi.. Nitelikli eleman bulmada yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.

ÖZÇELİK: NİTELİKLİ ELEMAN BULMA KONUSUNDA ÇOK SIKINTILAR ÇEKİYORUZ

ASKON Başkanı Osman Özçelik, “Gençliğimiz çürüyor. Ellerinde bilgisayar, akşama kadar telefonda oynuyorlar. Bunun sonu nereye gidecek? Biraz ağır oldu ama yapacak bir şey yok. Çünkü yaramız var. Yaramıza dokunuyor. Nitelikli eleman bulma konusunda çok sıkıntılar çekiyoruz. Elemanlar çalışmıyorlar. İş beğenmemezlik var. Şu anda 3-5 yıl sonra biz hakikatten üretici olarak fabrikalarımızda işçi bulamayacağız. Çünkü İş-Kur’dan gelen işçilerin hepsi ya masa başı görev istiyor ya da 3 aylık, 6 aylık periyotlarda çalışıp parayı alıp ondan sonra çalışmıyorlar. Biz bu konularda çok sıkıntı çekiyoruz. Devletimizin bir an önce buna el atması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

ÖZÇELİK: ELEMAN KONUSUNDA HİÇBİR ŞEY OLMUYOR

Başkan Osman Özçelik, “Elazığ’da güzel şeyler oluyor ama eleman konusunda hiçbir şey olmuyor. Bakın gençlerimizin hepsi dışarıda. Aileler çocuklarına gelip de ‘bunu alın eğitin. Eti sizin kemiği beni’ demiyorlar artık eskisi gibi. Bizler öncelikle küçükken babalarımız bizi sanayiye götürdüğü zaman verirdi bir kaportacının veya elektrikçinin yanına ‘çalıştır bu çocuğumuzu eğit’ derdi. Şimdi çocuk geliyor, masa başı görev istiyor. Bilgisayar ver, altıma araba ver. Personel bulmakta çok güçlük çekiyoruz” şeklinde konuştu.

ÖZÇELİK: BİZ DE ÜRETİCİ OLARAK MAĞDURUZ

Nitelikli eleman konusunda iş dünyasının yaşadığı sıkıntıların anlatıldığı toplantıda söz alan Özçelik, “Hakikatten mağduruz. Ben üretici olarak organizede fabrikamız var. Merkezde mağazalarımız var ama caddede mağazamızın vitrinine yazıyoruz ‘personel arıyor’ diye. Bir tane müracaat eden yok. İş Kur’dan geliyor, maaşını beğenmiyor, eğitimini beğenmiyor, ayakta akşama kadar beklemekte zorluk çekiyor. Ne olacak bu hal? Gün geçtikçe insanlar artık rahat işler bulmaya çalışıyorlar. ‘Bana karışmasın, sabah 9’da gelip akşam 5’de paydos edip gideyim’ ben üretici olarak şu anda devlet memuru olmak isterdim. Ne tatil yapabiliyorum ne evimde çocuklarımla yemek yiyebiliyorum. Hiçbir şey yapamıyorum. Neden? Hep personel yüzünden. Tamam, ailemiz gibi görüyoruz ama bizede yazık. Biz de üretici olarak mağduruz” dedi.

HABER: SITKI TAŞEL
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7