Başkan Şahin: Türkiye Pandemide Çok İyi Bir Sınav Verdi

Sağlık Yatırımcıları Derneği Başkanı ve Sıla Grup Yönetim Başkanı Hemşehrimiz İhsan Şahin, dünyayı etkisi altına alan korona virüsle ülkemizin çok önemli bir sınav verdiğini belirterek, virüsün birkaç yıl daha devam edebileceğini söyledi

Başkan Şahin: Türkiye Pandemide Çok İyi Bir Sınav Verdi

Sağlık Yatırımcıları Derneği Başkanı ve Sıla Grup Yönetim Başkanı Hemşerimiz İhsan Şahin, dünyanın başka işlerle meşgul oluyorken, bir anda yönünün başka bir tarafa çevrildiğini söyledi.

Şahin, pandeminin insanlığa çok şey öğrettiğini kaydederek, Türkiye’nin bu süreçte çok iyi bir imtihan verdiğini ifade etti.

ŞAHİN: DÜNYANIN EN İYİ VE BAŞARILI ÜLKELERİNDEN BİR TANESİ OLDU

Başkan Şahin, “Ekonomisi çok büyük olan ülkeler maske bulamadığı için bir birleriyle savaştılar. Ya da PCR testine ulaşamadıkları için çok büyük sorunlar ve sıkıntılar ile karşılaştılar. Ekonomimizin ne kadar nüyük olduğu da artık bir ifade etmiyor. Kendi kendinize ne kadar idare ettiğiniz, kendi ihtiyaçlarınızı ne kadar karşılayabildiğiniz ve ne kadar üretebildiğinizle ilgili bir imtihana tabi tutulduk. Türkiye bence bu anlamda hiçte kötü bir imtihan vermedi. Çevre ülkelere baktığınız zaman kendisinden çok daha ekonomik alanda gelişmiş ülkelere göre hem sağlık tesisleri olarak hem de ilaca, hastaya ve doktora ulaşma lüksü kapasitesi ve kolaylığı olarak bence dünyanın en iyi ve başarılı ülkelerinden bir tanesi oldu. Buna hiç şüphem yok” dedi.

Pandeminin insanlığı terk etmesi için birkaç yılın daha var olduğunu belirten Sağlık Yatırımcıları Derneği Başkanı ve Sıla Grup Yönetim Başkanı Hemşehrimiz İhsan Şahin, dünyada virüsün yok olması ile ülkelerin de virüsten kurtulabileceğini söyledi.

ŞAHİN: DÜNYA İNSANLARI ENTEGRE BİR ŞEKİLDE YAŞIYORLAR

Hemşehrimiz İhsan Şahin, “Daha henüz birkaç yıl virüs ile uğraşmamız gerekecek. Yeni mutantlar yeni varyantlar var gündemde. Dünya akışkan bir hale geldi. Dünyada bir ülkeyi kapatmanız ya da açmanız söz konusu gibi bir şey değil. Bütün dünya insanları entegre bir şekilde yaşıyorlar. Uçaklar, havaalanları, limanlar ve gemiler gibi şeyler sebebiyle bir ülkenin kapanma söz konusu değil” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hükümetin
Hükümetin - 6 gün Önce

Yalakası

?
? - 6 gün Önce

Elimize yüzümüze bulaştirdik

Hastana sahabı
Hastana sahabı - 6 gün Önce

Sağlık yatırımcısı nedir la bide dernek gurmuşlar

Bedri
Bedri - 6 gün Önce

Bir ara TV de Elazığ ayatırım düşündüklerini açıklamıştı bu işadamımız, Dünya gündemi var. Türkiye Gündemi var asıl bizi ilgilendiren yerel gündem yok, ulusalı ulusal medyadan, Dünya gündemini uluslararası medyadan takip ediyor insanlar, yerelde bir ton noksanlığıyla çakma ulusalı oynamak komik kaçıyor

mthn
mthn - 6 gün Önce

TABİ UZUN SÜRMESİ İŞİNİZE GELİYOR BU İŞİ BİTİRMEYECEĞİNİZ YILLARCA SÜRDÜRECEĞİNİZ BELLİ NEMALANIN BAKALIM...AYRICA NASIL BİR BAŞARIDIR BU ANLAMADIM HER GÜN PATIR PATIR İNSANLAR ÖLÜYOR BU NASIL BİR SINAV BAŞARISI O DA SÖYLENEN RAKAMLAR..ALLAH BU İŞTE PAYI OLANLARI KAHRU PERİŞAN EYLESİN..ALLAHINDA BİR PLANI VAR ELBET

Ethem gülbay
Ethem gülbay - 6 gün Önce

Nasıl iyi sınav verdiğini devletimizin anlamış değilim. Günde 300 ölüm yirmibin vaka sayısı ile.

SIRADAKİ HABER

banner103