Başkan Şerifoğulları 65 Yaş Üstü Vatandaşlara Çağrı Yaptı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları Korona virüs salgınının en yüksek risk gurubu olan 65 yaş üstü vatandaşlara çağrıda bulunarak, 'Tüm dünyayı etkisine alan Korona virüs salgınıyla ülke olarak verdiğimiz topyekûn mücadeleye hep birlikte sahip çıkalım. Kendimizi ve sevdiklerimizi korumak adına evden çıkmayalım, lütfen toplu alanlardan uzak duralım ve zorunluluk dışında toplu ulaşım araçlarını kullanmayalım." dedi.

Başkan Şerifoğulları 65 Yaş Üstü Vatandaşlara Çağrı Yaptı

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın pek çok ülkesinde yayılan Korona virüsün ülkemizde de görülmesinin ardından Elazığ Belediyesi tarafından şehirde başlatılan hijyen çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Başta toplu ulaşım araçları olmak üzere toplu kullanım alanlarında düzenli periyotlarla dezenfeksiyon çalışmaları devam ediyor.

ŞERİFOĞULLARI: 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZA ÖZELLİKLE ÇAĞRIDA BULUNUYORUM

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yürütülen virüsle mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığının yüksek risk gurubu olarak açıkladığı 65 yaş üstü vatandaşların özellikle park ve meydan gibi toplu alanlarda bulunmamaları, toplu ulaşım araçlarını kullanmamaları doğrultusunda çağrıda bulunarak, “Tüm dünyada olduğu gibi ülke olarak da zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu noktada Elazığ Belediyesi olarak toplum sağlığını korumak adına şehir genelinde dezenfeksiyon çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın da yetkililerin öngördüğü şekilde, alınan tedbirlere uymaları, uyarıları dikkate almaları ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri bu mücadelede ana unsurlardır. İçinde bulunduğumuz bu önemli süreci gerekli tedbirleri alarak en az zararla atlatmak konusunda vatandaşlarımızla yapacağımız iş birliği çok büyük önem arz etmektedir. Tüm dünyayı etkisine alan Korona virüs salgınıyla ülke olarak verdiğimiz topyekûn mücadeleye hep birlikte sahip çıkalım. 65 yaş üstü vatandaşlarımıza özellikle çağrıda bulunuyorum. Kendimizi ve sevdiklerimizi korumak adına evden çıkmayalım, lütfen toplu alanlardan uzak duralım ve zorunluluk dışında toplu ulaşım araçlarını kullanmayalım” dedi.

banner73
YORUM EKLE
YORUMLAR
cenk eren
cenk eren - 3 ay Önce

65 yaş üstü insanlarımıza malum ulaşım ücretsiz bu yüzden yerlerinde duramıyorlar canı sıkılan istediği yere ulaşım sağlıyor. bu yüzden geçici süreliğine ulaşımın ücretli olması lazım. bir çok sehirde belediye bu uygulamayı başlattı.

ali saraç
ali saraç - 3 ay Önce

evlerde sular akarsa tabi

SIRADAKİ HABER

banner7