Başkan Şerifoğulları: Araç ve Yaya Trafiğinin Yoğun Olduğu Bölgeye Çözüm Olacak

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın mega projeleri arasında yer alan ve vatandaşlar tarafından takdir toplayan "Kent Meydanı Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi"nde inşa çalışmaları hızla ilerliyor.

Başkan Şerifoğulları: Araç ve Yaya Trafiğinin Yoğun Olduğu Bölgeye Çözüm Olacak

Bu yıl ihalesi gerçekleştirilerek yapımına başlanan proje kapsamında tarihi Öğretmenevi ile yeni Valilik binası arasında kalan kısımda 22 bin metrekare kapalı alana sahip 940 araçlık yer altı otoparkı ve 38 bin metrekare açık alana sahip yeşil alan çalışmaları yapılıyor.

Hafriyat alımı, fore kazık ve ankraj çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu projede kısa süre sonra kaba inşaat çalışmalarına geçilecek.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: ŞEHİR MERKEZİNİ DAHA PLANLI VE DÜZENLİ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTURACAK

15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi’nin ardından ikinci büyük kent meydanı olarak yapımına başladıkları proje çalışmalarına ilişkin açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin özüne yakışır bir meydan inşa edeceklerini kaydetti.

Cemiloğlu Parkı’nı da kapsayacak yepyeni bir kent düzenlemesi yaptıklarını belirten Başkan Şerifoğulları, inşa çalışmalarının ise önümüzdeki yıl tamamlanacağını kaydetti.

Proje doğrultusunda meydanın; 940 araçlık modern yer altı otoparkının yanında su ögeleri, süs havuzları, yeşil örtü, dekoratif aydınlatma ve lazerli ışık gösterileri ile donatılacağını kaydeden Başkan Şerifoğulları, Elazığ’ın özünü yansıtacak simgesel bir çalışma yapacaklarını belirtti.

Projenin tamamlanmasıyla birlikte şehir merkezinin daha planlı ve düzenli bir görünüme kavuşacağını kaydeden Başkan Şerifoğulları, “Kaliteli yaşanılabilir iller içerisinde daima çıtasını yükselten şehrimizin hem bugününe hem de yarınına yakışacak projeler gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 15:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığ lı
Elazığ lı - 1 hafta Önce

Soru kaynağında çözmek lazım böyle lokal dokunuşlar sadece sorunu hafifletir.Şehir planlamacıları mutahitlere peşkeş çekeceklerine yeni yapılan binalara en az 10 araçlık veya daire sayısı kadar bina altına otopark yapmaları şartı ile inşaat veya yapı ruhsatı vermelidir.

Cahit
Cahit @Elazığ lı - 1 hafta Önce

Karayollarının karşısında geride olan binalar yola doğru çekiliyor geride olan İller Bankasının yerine yapılan bina yola doğru kaydırılıyor. Valifahribeyde otopark olan alana bina yaptırılıyor. Sonra trafiğin rahatlatılmasından söz ediliyor.

Fkfmmfmf
Fkfmmfmf - 1 hafta Önce

Abdullahpaşa minübüslerinin güzergahını değiştiremiyorsan yada oraya büyük bir kavşak yapamıyorsan(eski ahmet aytarın yeri) trafik sorunu nu çözemezsin

Bu başkan yol daraltan ve park alanları satan bir başkan
Bu başkan yol daraltan ve park alanları satan bir başkan @Fkfmmfmf - 1 hafta Önce

4 eylüldeki meclis toplantısını açıp izleyin başkan 10 metre olan bir yolu 7 metre yapmak için resmen kendisini parçalıyor. Yırtınıyor, Allahtan mhp nin ilk kez bu şehrin menfaatine bir şey yapası tuttu da geçiremedi meclisten. Adamın zihniyeti bozuk yani elinden gelse şehirdeki tum yolları 1-2 metre yapar ... şehrin bu başkandan çekeceği var daha

yusuf
yusuf - 1 hafta Önce

O okul depremde ağır hasar aldı Oradamı ögrencileri okutacaklardı birazda birşeyi begenin

O okul ağır hasarlı değildi
O okul ağır hasarlı değildi @yusuf - 1 hafta Önce

O okul ağır hasar aldıysa neden depremden sonra 10 gün depremzedeler orada kaldı. Ya artçılar olurken bina çökseydi sorumlu kim olacaktı. Demkki ağır hasar sonradan ne düşündülerse hasar yokken birden ağır hasara döndü.

Öncelk
Öncelk - 1 hafta Önce

Yüzlerce öğrenci mağdur olacak, ssğlwm okulu yıkacaksınız neymiş efendim meydanmış...şu süreçte meydan mı önemliydi eğitim mi. Bir öğrencinin eğitimi kırk meydandan da kırk otoparktanda önemlidir. O öğrenci yetişir ülkeyi kırtarır.

Kral 23
Kral 23 - 1 hafta Önce

Ömcslik.ne okulu okulu devlet yapar elazığda otopark.meydam yoktu dua edin adam yapıyor

Niyazi
Niyazi - 1 hafta Önce

Mücahit Yanılmaz çok eleştirildi. Onun projeleride olmasa geriye birşey kalmıyor

genç
genç @Niyazi - 1 hafta Önce

Mücahit yanılmaz, iyi götürdü. Yanına kalırsa

Türk İslam şehirleri
Türk İslam şehirleri - 1 hafta Önce

Türk ve İslam kültüründe eski sovyetlerdeki gibi büyük meydan geleneği yoktur. Evet nefes alacak kadar her mahallede park olmalıdır. Ancak büyük meydan yoktur. Şehirler cami etrafında gelişir. Birde şu tezat şu ki şehrin her yerini rant için sokwkları daraltıp imar katliamı yapılacak yıllardır...Ondan sonra nefes aldırıyoruz diyeceksin. Bu ne perhz bu ne lahana turşusu demek bu işte.

Kral 23
Kral 23 - 1 hafta Önce

Türk islsm meydan olmazsa şehir olmaz malatayda diyarbakirda meydan var elsziğda olması lazim elsziğin camileri dar meydan gelişmez meydan olmazsa olmaz


SIRADAKİ HABER

banner103